Klub z Berlina buduje skład na sezon 2018/2019. Polak w sztabie szkoleniowym

Klub z Berlina buduje skład na sezon 2018/2019. Polak w sztabie szkoleniowym

203
0
PODZIEL SIĘ

Berlin Recycling Volleys jest w trakcie budowania składu na nadchodzące rozgrywki ligowe, w których będzie walczyć nie tylko na krajowym podwórku, ale również europejskich pucharach. Klub w kolejnym sezonie będzie miał również polski akcent, ponieważ asystentem trenera Cedrica Enarda został Tomasz Wasilkowski.

 

Tomasz Wasilkowski swoją przygodę trenerską rozpoczynał w Spale, a następnie w latach 2010-2012 pracował w Siatkarzu Wieluń. Rozgrywki 2012/2013 szkoleniowiec spędził w Ślepsku Suwałki, a rok później związał się z Atomem Treflem Sopot. Sezon 2014/2015 to dla Wasilkowskiego współpraca z MKS-em Dąbrowa Górnicza. W rozgrywkach 2015/2016 polski szkoleniowiec pracował z MKS-em Bedzin, lecz w trakcie trwania sezonu został zastąpiony przez Stelio DeRocco. Kolejnym przystankiem w karierze Tomasza Wasilkowskiego było katarskie El Jaish, a następnie pracował z Cuprum Lubin. Teraz polski trener zdecydował się na kolejną zmianę otoczenia i będzie pełnił rolę asystenta trenera Cedrica Enarda w Berlin Recycling Volleys.

 

Na przenosiny do Berlina zdecydował się amerykański libero Dustin Watten, który ostatnio występował w Cerrad Czarnych Rado. Siatkarz podpisał z zespołem dwuletni kontrakt, o czym pisaliśmy TUTAJ. Za rozegranie w Berlin Recycling Volleys będzie odpowiadał Jan Zimmermann, który w obecnym sezonie reprezentacyjnym miał możliwość kierować grą Niemców podczas Ligi Narodów. Na pozycji środkowego zobaczyć będzie można Georga Kleina, a ostatnio do zespołu dołączył Jeff Jendryk. Dla amerykańskiego zawodnika będzie to dopiero pierwszy profesjonalny klub, ponieważ do tej pory grał dla Loyola University Chicago. Na kolejny rok w Berlin Recycling Volleys zdecydował się zostać Sebastian Kühner, który w stolicy Niemiec występuje od 2012 roku. Od nadchodzących rozgrywek w Berlinie grał będzie Samuel Tuia, ostatnie lata reprezentujący kluby ligi tureckiej, a o miejsce w składzie rywalizował będzie między innymi z Egorem Bogachevem. Na powrót do Niemiec po roku spędzonym we Francji zdecydował się również Moritz Reichert, który ma już za sobą kilka lat występów na parkietach Bundesligi. Kontrakt z mistrzem Niemiec o kolejny rok przedłużył za to Kylie Russell. Najprawdopodobniej kontrakty z zespołem ze stolicy Niemiec podpiszą również amerykański atakujący Benjamin Patch i francuski środkowy Nicholas Le Goff.

 

 

 

Źródło: berlin-recycling-volleys.de/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY