Kish Island Open: Polacy nadal w grze!

Kish Island Open: Polacy nadal w grze!

535
0
PODZIEL SIĘ

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zanotowali komplet zwycięstw w fazie grupowej Kish Island Open, co dało im awans bezpośrednio do 1/8 turnieju. Maciej Kosiak i Maciej Rudol jeszcze dzisiaj zmierzą się w pierwszej rundzie z norweską parą Kvamsdal/Sørum.

 

Komplet wygranych na zakończenie

 

Maciej Kosiak i Maciej Rudol na zakończenie fazy grupowej zmierzyli się z irańskim duetem V.Nikoufar/A.Amaniyan. Biało-czerwoni w tym meczu pokazali swoje umiejętności, pewnie pokonując gospodarzy turnieju. Polacy do zwycięstwa potrzebowali zaledwie dwóch setów, a w każdym z nich zdominowali swoich przeciwników. W pierwszej odsłonie Irańczycy zapisali na swoje konto piętnaście punktów, co nie pozwoliło im na nawiązanie wyrównanej walki. W drugiej odsłonie Maciej Kosiak i Maciej Rudol zaprezentowali się jeszcze lepiej, dzięki czemu zdominowali rywali, pozwalając im na ugranie zaledwie dziesięciu „oczek”. Biało-czerwoni dzięki tej wygranej zapewnili sobie awans do pierwszej rundy zawodów, gdzie zmierzą się z norweską parą Kvamsdal/Sørum.

 

 

Kosiak/Rudol – V.Nikoufar/A.Amaniyan 2:0 (21:15, 21:10)

 

 

 

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz w meczu na wagę bezpośredniego awansu do drugiej rundy zagrali z parą Fañe/Henriquez. Spotkanie toczyło się pod dyktando reprezentantów Polski, którzy rozprawili się ze swoimi przeciwnikami w nieco ponad pół godziny. W żadnym z dwóch setów biało-czerwoni nie pozwolili rywalom na przejęcie kontroli nad przebiegiem gry, ani nawet na nawiązanie wyrównanej walki. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz w obydwu partiach pokazali swoje możliwości, deklasując Wenezuelczyków, dając im szansę na zdobycie kolejno trzynastu i czternastu punktów. Dzięki tej wygranej reprezentanci Polski z kompletem zwycięstw zapewnili sobie miejsce w drugiej rundzie Kish Island Open.

 

Kądzioła/Szałankiewicz – Fañe/Henriquez 2:0 (21:13, 21:14)

 

 

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w meczu decydującym o zajęciu pierwszego miejsca w grupie spotkali się z tureckim duetem Giginoglu/Gögtepe. Pierwsza partia tego pojedynku zapowiadała szybkie i łatwe zwycięstwo biało-czerwonych, bo pewnie wygrali ją do dwunastu. W drugim secie jednak Turcy postawili o wiele trudniejsze warunki, przez co reprezentanci Polski mieli problemy z wygraniem końcówki i o losach spotkania zaważył tie-break. Początek trzeciej partii nie zwiastował szczęśliwego zakończenia dla Polaków, którzy przegrywali 2:6, ale dzięki swojej wysokiej koncentracji zdołali wyrównać stan seta, a następnie wyjść na prowadzenie i wygrać całe spotkanie. To zwycięstwo zapewniło Piotrowi Kantorowi i Bartoszowi Łosiakowi miejsce w 1/8 Kish Island Open.

 

Kantor/Łosiak – Giginoglu/Gögtepe V. 2:1 (21:12, 18:21, 15:12)

 

 

Źródło: Informacja własna

 

BRAK KOMENTARZY