Kevin Tillie przyjmującym ONICO Warszawa

Kevin Tillie przyjmującym ONICO Warszawa

61
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze ONICO Warszawa poinformowali, że do zespołu dołączy reprezentant Francji, Kevin Tillie. Kontrakt Francuza będzie obowiązywał co najmniej przez kolejne dwa sezony. Dla zawodnika jest to powrót do Polski, w latach 2015-2017 występował bowiem w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, z którą zdobył dwa mistrzostwa Polski.

 

Powrót do PlusLigi

 

Kevin Tillie doświadczenie zbierał w różnych ligach. W sezonie 2013/2014 występował we włoskim Robur Rawenna, a kolejny rok spędził w tureckim zespole z Izmiru. Później Kevin Tillie obrał plusligowy kierunek i w latach 2015-2017 bronił barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z kędzierzyńskim zespołem przyjmujący sięgnął po dwa złote medale mistrzostw kraju oraz w 2017 roku wywalczył Puchar Polski. Po zakończeniu kontraktu w Kędzierzynie-Koźlu przyjmujący miał pozostać w Polsce, ponieważ zdecydował się na podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem. Jak się później okazało, Francuz nie wywiązał się z umowy i zdecydował się na przejście do ligi chińskiej. W latach 2017-2019 Kevin Tillie bronił barw Beijing Volleyball, z którym wywalczył dwa wicemistrzostwa Chin. Po zakończeniu sezonu w Chinach siatkarz zdecydował się na powrót na europejskie parkiety. Zawodnik wsparł zespół Azimut Leo Shoes Modena w trakcie walki w fazie play-off. Po zakończeniu zmagań we włoskiej Serie A Kevin Tillie zdecydował się na ponowny powrót do Polski. Teraz jego wybór padł na zespół wicemistrza kraju, ONICO Warszawa. „Kevin to znakomity zawodnik, który z pewnością będzie dla nas dużym wzmocnieniem. Ma doświadczenie w grze o najwyższe cele, czy to w barwach poprzednich klubów, czy reprezentacji Francji. W przyszłym sezonie ONICO znów chce walczyć o medale PlusLigi, a do tego będzie rywalizować w Lidze Mistrzów, dlatego zależało nam na sprowadzeniu graczy, którzy w decydujących momentach są w stanie wziąć na siebie ciężar gry, zmotywować kolegów z boiska swoją postawą. Kevin zdecydowanie do nich należy” – powiedział o nowym przyjmującym ONICO Warszawa Piotr Gacek.

 

Kevin Tillie jest kolejnym wzmocnieniem warszawskiego zespołu, ponieważ wcześniej do drużyny dołączyli między innymi Piotr Nowakowski, o czym pisaliśmy TUTAJ, Michał Kozłowski oraz Patryk Niemiec. Natomiast swoje kontrakty przedłużyli Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Piotr Łukasik oraz Dominik Jaglarski. Na razie włodarze ONICO Warszawa nie podali jeszcze nazwiska nowego trenera, który poprowadzi zespół w sezonie 2019/2020.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY