Katowiczanie trenują w niepełnym składzie

Katowiczanie trenują w niepełnym składzie

107
0
PODZIEL SIĘ

GKS Katowice po przejściu badań wydolnościowych rozpoczął treningi przed sezonem 2018/2019. Podopieczni trenera Piotra Gruszki nie pracują jednak w pełnym składzie, część zawodników przebywa na zgrupowaniu kadr narodowych, a rehabilitację barku po przebytym zabiegu przechodzi przyjmujący Gonzalo Quiroga.

 

Wszyscy zdrowi, pozostaje skupić się na formie

 

Siatkarze GKS-u Katowice na początku sierpnia przeszli badania medyczne i wydolnościowe na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Podopieczni trenera Piotra Gruszki 6 sierpnia wrócili do treningów, ale na razie nie pracują w pełnym składzie. Do katowiczan później dołączą reprezentanci swoich krajów, czyli Tomas Rousseaux i Emanuel Kohut, a z powodu rehabilitacji po zabiegu barku indywidualnie przygotowuje się Gonzalo Quiroga. GKS Katowice ma więc utrudnione treningi, ponieważ nie może skorzystać ze swoich dwóch przyjmujących, którzy mają realne szanse na występy w podstawowym składzie podczas rozgrywek ligowych. O ile sytuacja Tomasa Rousseaux jest jasna, ponieważ Belg wróci do Katowic po zakończeniu przez jego reprezentację mistrzostw świata, to w przypadku Argentyńczyka nie jest to pewne. Gonzalo Quiroga pod koniec rozgrywek 2017/2018 zaczął odczuwać ból barku, który według założeń miał ustąpić po rehabilitacji. Tak się jednak nie stało i przyjmujący przeszedł w Argentynie zabieg, po którym przygotowuje się indywidualnie, na razie jednak nie wiadomo, kiedy siatkarz wróci do Katowic, gdzie zostanie przebadany przez klubowych lekarzy i ile potrwa jego przerwa. Oprócz Gonzalo Quirogi za przyjęcie w GKS-ie Katowice odpowiadać mają Tomas Rousseaux, Dominik Depowski i Rafał Sobański.

 

 

Czas ciężkiej pracy

 

GKS Katowice przez pierwsze dwa tygodnie będzie pracował nad budowaniem siły oraz techniki w hali Ośrodka Sportowego „Szopienice”, a także na stadionie katowickiego AWF-u. Następnym krokiem w przedsezonowych przygotowaniach będzie obóz w Kielnarowej, który zdaniem trenera przygotowania fizycznego ułatwi nie tylko zbudowanie formy, ale również atmosfery w zespole, o czym pisaliśmy TUTAJ. Pobyt katowiczan w Kielnarowej zakończy się meczem kontrolnym z Asseco Resovią Rzeszów. We wrześniu, tradycyjnie już, katowiczanie będą brali udział w turniejach towarzyskich i rozgrywali spotkania sparingowe, które mają pomóc w poprawie gry.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY