Kanadyjski atakujący wznowił treningi

Kanadyjski atakujący wznowił treningi

118
0
PODZIEL SIĘ

Sharone Vernon-Evans w ostatnim sezonie występował w ONICO Warszawa, ale nie mógł pomóc drużynie w kluczowym momencie rozgrywek. Kanadyjczyk był również wykluczony z części sezonu kadrowego, a do tej pory nie mógł nawet trenować. Powodem tej sytuacji jest kontuzja, zmęczeniowe złamanie lewej kości piszczelowej, która wymagała operacji.

 

Zatrzymany rozwój

 

Sharone Veron-Evans przed sezonem 2017/2018 zdecydował się na podpisanie kontraktu w PlusLidze, gdzie wybrał ofertę ONICO Warszawa, drużyny prowadzonej przez trenera Stephane’a Antigę. Kanadyjski atakujący z meczu na mecz prezentował coraz lepszą formę, ale jego dalszy rozwój zatrzymały problemy zdrowotne, siatkarz doznał bowiem zmęczeniowego złamania lewej kości piszczelowej. Vernon-Evans od lutego zmagał się z kontuzją, a ostatecznie konieczne okazało się przeprowadzenie operacji, o czym pisaliśmy TUTAJ. Pewne stało się również to, że atakujący nie będzie mógł zagrać do końca rozgrywek ligowych i raczej nie będzie w stanie pomóc Kanadyjczykom w mistrzostwach świata, a sukcesem będzie przygotowanie do sezonu 2018/2019. Pod koniec lipca Sharone Vernon-Evans wznowił treningi jednak i pracuje nad szybkim powrotem do formy.

 

 

Zdążyć na mistrzostwa świata

 

Sharone Vernon-Evans wrócił do treningów i pracuje nad tym, by szybko odzyskać wysoką formę. Istnieje niewielka szansa na to, że Kanadyjczyk razem ze swoją reprezentacją przyjedzie na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, ale ważniejsze będą wrześniowe mistrzostwa świata. „Bardzo chciałbym zagrać w Memoriale Wagnera, ale priorytetem są mistrzostwa świata we wrześniu” – mówi kanadyjski atakujący. Siatkarz obecnie zaczyna treningi z większym obciążeniem, by wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję, zaczął również zdawać sobie sprawę z tego, że jego styl życia ma duży wpływ na jego zdrowie. „Można osiągnąć założoną wagę bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej, ale dla mnie najważniejsze teraz stało się żywienie” – mówi Kanadyjczyk, który zaczął taki plan odżywiania w maju. Połączenie zdrowego trybu żywienia i odpowiednich treningów mają pomóc atakującemu w szybkim powrocie do formy i zapobieganiu kolejnym urazom.

 

 

 

Źródło: cbc.ca/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY