Kanadyjczyk wzmocnieniem Asseco Resovii

Kanadyjczyk wzmocnieniem Asseco Resovii

96
0
PODZIEL SIĘ

Nicholas Hoag to ostatni zawodnik, który wzmocnił Asseco Resovię Rzeszów przed nadchodzącymi rozgrywkami ligowymi. Kanadyjski przyjmujący z rzeszowskim klubem związał się rocznym kontraktem, a o miejsce w składzie rywalizował będzie z Rafałem Buszkiem, Nicolasem Marechalem oraz Tomasem Rousseaux.

 

Kolejna próba w Polsce

 

Nicholas Hoag w 2013 roku zadebiutował w lidze francuskiej, gdzie reprezentował zespół Torus VB, z którym dwukrotnie sięgnął po Puchar Francji, dwa tytuły mistrza kraju oraz w 2014 roku Superpuchar Francji. Sezon 2015/2016 kanadyjski przyjmujący spędził w drużynie z Paryża, ale po zakończeniu rozgrywek zdecydował się na przejście do Serie A. We Włoszech Nicholas Hoag grał w zespole Power Volley Milano oraz Trentino Volley. W 2018 roku siatkarz zdecydował się na dołączenie do Stoczni Szczecin, która miała włączyć się do walki o medale. Tak jednak się nie stało i już w grudniu z powodów finansowych włodarze szczecińskiego zespołu podjęli decyzję o wycofaniu się z rozgrywek. W barwach Stoczni Szczecin Kanadyjczyk nie rozegrał ani jednego spotkania, lecz nie przeszkodziło mu to w szybkim znalezieniu nowego pracodawcy. W styczniu 2019 roku Nicholas Hoag dołączył do drużyny z Perugii. Wraz z tym zespołem wywalczył Puchar Włoch oraz zajął drugie miejsce w mistrzostwach kraju. Po zakończeniu rozgrywek przyjmujący zdecydował się opuścić Serię A, a jego wybór ponownie padł na Polskę. Tym razem Nicholas Hoag będzie reprezentować barwy szóstej ekipy ostatnich rozgrywek, Asseco Resovi Rzeszów, z którą podpisał roczną umowę.

 

Skład został zamknięty

 

Włodarze Asseco Resovii Rzeszów wraz z nowym szkoleniowcem, Piotrem Gruszką, zakończyli budowanie składu na nadchodzące rozgrywki. W barwach rzeszowskiego klubu w sezonie 2019/2020 zobaczymy Marcina Możdżonka i Luka Perry’ego, którzy zdecydowali się na przedłużenie swoich kontraktów. Po zakończeniu minionych rozgrywek z zespołem pożegnali się: Thibault Rossard, Mateusz Masłowski, Dawid Dryja, Jakub Jarosz, David Smith, Mateusz Mika oraz Łukasz Kozub. Ponadto swoją zawodniczą karierę zdecydował się zakończyć Łukasz Perłowski. W miejsce zawodników, którzy odeszli z Asseco Resovii zakontraktowano: Tomasa Rousseaux, Marcina Komendę, Zbigniewa Bartamana, Nicolasa Marechala, Grzegorza Kosoka, Bartłomiej Krulicki, Bartosz Mariański oraz Nicholasa Hoaga. Ponadto w sezonie 2019/2020 w rzeszowskim zespole nadal występować będą: Damian Schulz, Rafał Buszek, Kawika Shoji oraz Bartłomiej Lemański, którzy mają ważne kontrakty.

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: Informacja własna/informacja prasowa

BRAK KOMENTARZY