Kanadyjczycy uzupełnili grono uczestników XVI Memoriału Wagnera!

Kanadyjczycy uzupełnili grono uczestników XVI Memoriału Wagnera!

197
0
PODZIEL SIĘ

Ostatnim uczestnikiem XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera została reprezentacja Kanady. Wcześniej organizatorzy ogłosili, że oprócz Polaków na tym turnieju zobaczymy Rosjan i Francuzów. Warto zaznaczyć, że w poprzedniej edycji imprezy udział wzięły te same kadry, a na pierwszym miejscu uplasowali się biało-czerwoni.

 

Światowy top

 

W tym roku, po raz drugi z rzędu, na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera zobaczymy reprezentacje, które plasują się w czołowej dziesiątce światowego rankingu FIVB. Organizatorzy turnieju już w grudniu 2017 roku ogłosili, że również w XVI edycji imprezy zobaczymy Rosjan, a tuż po Nowym Roku do grona uczestników dołączyli Francuzi, o czym pisaliśmy TUTAJ. Na brakującą kadrę musieliśmy jednak trochę poczekać, ale już wiemy, że czwartą kadrą, która weźmie udział w tegorocznym Memoriale jest Kanada. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi po raz trzecie w historii turnieju wezmą w nim udział. Oprócz zeszłorocznej edycji, na której zajęli czwartą lokatę, występowali również w 2006 roku (IV Memoriał), kiedy to impreza rozgrywana była w Olsztynie, Iławie i Ostródzie. Kanadyjczycy zajęli wtedy trzecie miejsce.

 

Warto zaznaczyć, że Kanadyjczycy w poprzednim sezonie reprezentacyjnym wywalczyli kwalifikację do tegorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Bułgarii i Włoszech. Ponadto kadra prowadzona przez Stephane’a Antigę zajęła trzecie miejsce w turnieju finałowym ówczesnej Ligi Światowej, który rozgrywany był w Kurytybie.

 

W tym sezonie PlusLigi w barwach polskich klubów możemy oglądać sześciu reprezentantów Kanady, a są nimi: Sharone Vernon-Evans (ONICO Warszawa), Justin Duff (Espadon Szczecin), Blake Scheerhoorn (Indykpol AZS Olsztyn), Jason DeRocco (Jastrzębski Węgiel), TJ Sanders i Bradley Gunter (Trefl Gdańsk).

 

 

Znamy datę i uczestników. Co z miastem?

 

XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim poważnym sprawdzianem Polaków przed mistrzostwami świata, nic więc dziwnego, że tegoroczna obsada jest ze światowej czołówki. Tegoroczny Memoriał odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia, ale miejsce rozgrywania turnieju nadal pozostaje tajemnicą. Organizatorzy zapewniają jednak, że już wkrótce poznamy miasto-gospodarza imprezy oraz datę rozpoczęcia sprzedaży biletów na to wydarzenie.

 

 

 

Źródło: www.fundacjawagnera.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY