Kamil Semeniuk wypożyczony do Aluron Virtu Warty

Kamil Semeniuk wypożyczony do Aluron Virtu Warty

157
0
PODZIEL SIĘ

Aluron Virtu Warta Zawiercie zakończyła kompletowanie zespołu na nadchodzący sezon. Ostatnim zawodnikiem, który będzie grał w zawierciańskim klubie jest Kamil Semeniuk. Przyjmujący będzie występował w Zawierciu na zasadzie wypożyczenia z wicemistrza Polski, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

Więcej szans na grę

 

Z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Kamil Semeniuk związany jest od 2012  roku, kiedy występował w rozgrywkach Młodej Ligi. Młody przyjmujący zdobył wtedy srebrny oraz brązowy medal rozgrywek. Dobra gra zawodnika została zauważona przez włodarzy kędzierzyńskiego klubu i w 2015 siatkarz zadebiutował w seniorskiej drużynie, z którą dwukrotnie sięgnął po złoto mistrzostw Polski, a sezon 2017/2018 zakończył ze srebrnym medalem PlusLigi. Pomimo dobrej gry przyjmujący nie miał zbyty wielu szans na zaprezentowanie swoich umiejętności w meczach. W zakończonym sezonie Kamil Semeniuk wystąpił w dwudziestu spotkaniach, lecz najczęściej były to krótkie zmiany zadaniowe, zdobywając dla kędzierzyńskiego zespołu zespołu dziewięćdziesiąt dwa „oczka. W rozgrywkach 2018/2019 zawodnik zostanie wypożyczony do dziewiątej siły siatkarskiej ekstraklasy, Aluronu Virtu Warty Zawiercie. W zawierciańskim zespole przyjmujący będzie miał większą możliwość regularnej gry, co będzie okazją do podniesienia umiejętności.

 

Alruron Virtu Warta Zawiercie zakończyła właśnie kompletowanie drużyny, jaką w nadchodzącym sezonie prowadził będzie trener Mark Lebedew. Za siłę ataku w Zawierciu odpowiadać będą Grzegorz Bociek, który przedłużył wygasającą umowę oraz były gracz szczecińskiego klubu, Mateusz Malinowski. Na pozostanie w zespole zdecydowali się obydwaj libero, Taichiro Koga i Krzysztof Andrzejewski. Za przyjęcie odpowiadać będą Michał Żuk, który przedłużył umowę, Olieg Achrem, wracający do gry w PlusLidze, Marcin Waliński, przenoszący się z MKS-u Będzin oraz Kamil Semeniuk. Do Aluronu Virtu Warty Zawiercie dołączyli dwaj nowi rozgrywający, doświadczony Michal Masny oraz reprezentant Australii, Arash Dosanjh. Na środku występować będą Bartosz Gawryszewski, Krzysztof Rejno, Marcin Kania i Łukasz Swodczyk, który przedłużył umowę z zawierciańskim klubem.

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/ opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY