Kamil Droszyński wybrał Belgię!

Kamil Droszyński wybrał Belgię!

3581
0
PODZIEL SIĘ

Volley Asse-Lennik sezon 2015/2016 zakończyło na trzecim miejscu w lidze belgijskiej. Zespół przechodzi małą rewolucją kadrową, a jednym z nowych nabytków jest Kamil Droszyński – 19-letni rozgrywający, który właśnie zakończył naukę w Spale i zdobył z swoim zespołem srebrny medal 1 Ligi.

 

Kierunek – Belgia

 

Kamil Droszyński zakończył sezon w SMS-ie PZPS Spała na drugim miejscu, przegrywając finałową rywalizację z GKS-em Katowice w pięciu meczach. Rozgrywający jest jednym z kilku siatkarzy, którzy opuszczają spalską drużynę. Młody zawodnik zdecydował się na grę w Belgii, gdzie będzie bronił barw trzeciej ekipy Ligi A – Volley Asse-Lennik. Droszyński jeszcze w sezonie kadrowym zdobywał z reprezentacją Polski kadetów złoto mistrzostw Europy, a także mistrzostw świata. Teraz rozgrywającego czekają kolejne wyzwania w dorosłej siatkówce. W Belgii nie będzie on jednak osamotniony, bowiem w Volley Asse-Lennik zdecydował się zostać inny Polak – Adrian Staszewski, który dołączył do ekipy z Lennik przed poprzednim sezonem.

 

Młodość kontra doświadczenie

 

Chociaż trzeci zespół ligi belgijskiej przechodzi małą rewolucję, to jednak na pewno w drużynie zostanie także Reinis Pekmans oraz jeden z najbardziej doświadczonych belgijskich rozgrywających – Frank Depestele. To właśnie z Belgiem o miejsce w podstawowym składzie będzie rywalizował Kamil Droszyński.

 

Sprawdź, jak SMS PZPS Spała spisał się w ostatnim meczu 1 Ligi

 

Jedną z największych strat ekipy Asse-Lennik jest odejście Seppe Baetensa oraz Robina Overbeeke. Obie armaty odchodzą nie tylko z zespołu, ale także z Belgii i w kolejnym sezonie będą bronić barw francuskiego Nantes.

 

Polska kolonia?

 

W zakończonych rozgrywkach w Belgii występowało kilku Polaków. Piotr Orczyk wywalczył z Knack Roeselare mistrzostwo Belgii, a barw Precury Antwerpen bronili przyjmujący – Jakub Wachnik oraz środkowy bloku – Mateusz Przybyła. Teraz swoje miejsce w Belgii znalazł również młody i obiecujący rozgrywający, który tam będzie zbierał swoje pierwsze szlify w dorosłej siatkówce.

 

 

Źródło: volleyasselennik.be

BRAK KOMENTARZY