Kalendarz FIVB na sezon 2015

Kalendarz FIVB na sezon 2015

908
0
PODZIEL SIĘ

Siatkarski sezon 2015 szykuje się niezwykle ciekawie. Miłośnikom siatkówki z pewnością nie zabraknie emocji związanych z grą o najwyższe cele. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zaprezentowała właśnie terminarz rozgrywek na sezon 2015, który ruszy już na początku maja. Punktem kulminacyjnym ma być Puchar Świata tradycyjnie rozgrywany w Japonii.

 

Pierwsze mecze pod okiem FIVB rozegrane zostaną w maju. Od piątego do dziesiątego maja 2015 w Brazylii wybrane zespoły zagrają w Klubowych Mistrzostwach Świata. Impreza ta po kilkunastu latach nieobecności została ponownie wznowiona w 2009 roku. Przez cztery lata zawody odbywały się w katarskiej Ad-Dausze. Jednak od 2013 roku Mistrzostwa przeniesiono do Brazylii. Ostatnim triumfatorem tych rozgrywek był rosyjski Belogorie Belgorod.

 

Niecały miesiąc po Klubowych Mistrzostwach Świata, ku uciesze wielu kibiców, rozpocznie się Liga Światowa. Te rozgrywki rozpoczną się szesnastego maja. Będzie to już XVI edycja Ligi Światowej. Od zeszłego sezonu zespoły, które brały udział w tych zmaganiach, zostały podzielone na dywizje. W sezonie 2015 będzie podobnie. Finał grupy trzeciej odbędzie się na początku lipca na Słowacji (03-05.07). Rozgrywki finałowej grupy drugiej rozegrane zostaną tydzień po słowackim finale (10-12.07) w Bułgarii. Zespoły z grupy pierwszej walczyć będą w Rio de Janeiro w dniach 14-19 lipca. Złota Ligi Światowej bronić będą Amerykanie, którzy w 2014 roku dość sensacyjnie triumfowali w tych rozgrywkach.

 

Punkt kulminacyjny i chyba najważniejsza impreza, bo dająca bezpośredni awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, odbędzie się w Japonii w dniach od 8 do 23 września. Puchar Świata, bo o nim mowa, rozgrywany jest co cztery lata. Jest jednym z trudniejszych rozgrywek. Zespoły w dość krótkim czasie muszą rozegrać dużą ilość spotkań. Reprezentacja Polski ostatni raz brała udział w Pucharze Świata w 2011 roku, gdzie zdobyła srebrny medal. Lepsza od Polaków okazała się tylko reprezentacja Rosji.

 

Sezon 2015 to także szereg rozgrywek o Mistrzostwa Świata w różnych grupach wiekowych. Od 24 sierpnia walczyć będą reprezentacje do lat 23. Mistrza Świata do lat 23. poznamy ostatniego dnia sierpnia. Te Mistrzostwa odbędą się w Dubaju. Reprezentacje do lat 21. rywalizować będą w Meksyku od 11 do 20 września.

 

Jak widać, szykuje się sezon pełen grania. Emocji nie powinno więc zabraknąć, ale póki co ekscytujmy się zmaganiami na ligowych parkietach.

 

 

 

Autor: Izabela Gaweł

 

Źródło: www.fivb.org/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY