Kacper Piechocki na kolejne dwa lata w Bełchatowie

Kacper Piechocki na kolejne dwa lata w Bełchatowie

205
0
PODZIEL SIĘ

Libero bełchatowskiej PGE Skry, Kacper Piechocki, podpisał z klubem kolejną umowę, która będzie obowiązywała przez dwa lata. Siatkarz występuje w szeregach bełchatowian od 2014 roku, wcześniej spędził dwa lata na wypożyczeniu w AZS-ie Częstochowa. Po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 zawodnik został powołany do reprezentacji Polski. 

 

Kolejne dwa lata w Bełchatowie

 

Kacper Piechocki jest wychowankiem PGE Skry Bełchatów, ale jego przygoda w PlusLidze na dobre rozpoczęła się w innym klubie. W 2012 roku libero na dwa lata został wypożyczony do AZS-u Częstochowa, skąd w 2014 roku wrócił do Bełchatowa. Od tego czasu występuje w PGE Skrze, z którą zdobył dwa brązowe, srebrny i złoty medal PlusLigi, jeden Puchar Polski i dwa Superpuchary Polski. W barwach PGE Skry zaliczył także cztery sezony w Lidze Mistrzów. „Jestem bardzo zadowolony, że nadal będę miał szansę występować w drużynie, której kibicuję od dziecka. Wychowałem się na meczach Skry, witałem przed laty zawodników wracających do Bełchatowa z mistrzowskim tytułem, a kilka tygodni temu sam tak wracałem. Chcę nadal odnosić sukcesy z PGE Skrą i już nie mogę doczekać się następnego sezonu” – powiedział Kacper Piechocki po podpisaniu nowej umowy. Dobra postawa libero została doceniona przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Vitala Heynena, który powołał go do kadry. Siatkarz, który ma na swoim koncie medale najważniejszych światowych imprez kadetów i juniorów, zadebiutował w dorosłej kadrze w towarzyskim meczu z Kanadą w katowickim Spodku. Jest również na liście powołanych graczy do rozgrywek tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów. Obecnie przebywa z reprezentacją Polski w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbędzie się czwarty turniej (15-17 czerwca). „Lepszego miejsca na debiut nie mogłem sobie wymarzyć, bo przecież Spodek to wyjątkowe miejsce. Cieszę się, że dostałem swoją szansę i robię wszystko, co w mojej mocy, by zasłużyć na kolejne występy w biało-czerwonej koszulce” – dodał Piechocki.

 

 

Są zmiany

 

W PGE Skrze Bełchatów doszło do kilku zmian kadrowych, z zespołu odszedł między innymi uważany za jednego z najlepszych środkowych świata Srećko Lisinac. Serb od nadchodzących rozgrywek będzie grał we włoskim Diatec Trentino, a jego miejsce w Bełchatowie zajmie Jakub Kochanowski. Na powrót do PGE Skry zdecydował się Artur Szalpuk, o czym pisaliśmy TUTAJ, który zastąpi Bartosza Bednorza. W zespole zostają Milad Ebadipour i Roberto Piazza, jako uzupełnienie przyjęcia kontrakt podpisał również Piotr Orczyk. W miejsce Szymona Romacia do zespołu dołączył Renee Teppan.

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY