Juniorzy trenowali w Bełchatowie. Dwóch straci szansę na wyjazd do Berlina

Juniorzy trenowali w Bełchatowie. Dwóch straci szansę na wyjazd do Berlina

179
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Polski juniorów przygotowuje się do kwalifikacji do mistrzostw świata, które rozpoczną się 19 maja w Berlinie. Biało-czerwoni najpierw trenowali w Spale, a następnie przenieśli się do Bełchatowa, gdzie będą ćwiczyć do wyjazdu do Niemiec. Na zgrupowaniu obecnie znajduje się czternastu zawodników. 

 

Osiągnąć cel

 

Reprezentacja Polski juniorów w ostatnich turniejach dominowała nad rywalami, nie pozwalając im na odniesienie zwycięstwa. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika chcą podtrzymać dobrą passę i wygrać wszystkie spotkania podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata rozgrywanego w Berlinie. Biało-czerwoni najpierw trenowali w Spale, a następnie przenieśli się do Bełchatowa, gdzie zostaną do 18 maja, by jak najlepiej ponownie się ze sobą zgrać. „Jesteśmy stawiani w roli faworyta tego turnieju, ale warto pamiętać, że chłopaki przez rok czasu ze sobą nie trenowali i nie grali. Nie jest to takie proste, aby teraz przez dwa tygodnie przygotować zespół w stu procentach. Zrobimy jednak wszystko, aby z Berlina wrócić z awansem” – mówi Sebastian Pawlik. Szkoleniowiec polskiej kadry wyjaśnił również, dlaczego druga część zgrupowania odbywa się w Bełchatowie: „Wybór Bełchatowa i jego obiektu na miejsce naszych przygotowań był świadomy i celowy. Nawet i z tego względu, że w naszej kadrze są maturzyści, których nie chcieliśmy obciążać długimi dojazdami na te egzaminy”. Sami zawodnicy dodają, że w Bełchatowie dobrze się trenuje i panują idealne warunki, by jak najlepiej przygotować się do czekającego ich zadania. „Czujemy się tu bardzo dobrze, mamy bardzo fajne warunki, niczego nam nie brakuje. Dzięki temu możemy skoncentrować się w stu procentach na swojej pracy – dodaje rozgrywający Łukasz Kozub.

 

 

Realne oczekiwania

 

Polscy juniorzy w ostatnich latach prezentowali najwyższy światowy poziom, wygrywając wszystkie turnieje i zdają sobie sprawę, że stać ich na zwycięstwo również w kwalifikacjach i mistrzostwach. Osiągnięcia polskich zawodników doceniają także włodarze PZPS-u, którzy wierzą, że następne turnieje będą dla reprezentacji Polski równie udane, co poprzednie rozgrywki. „Zawodnicy mają świadomość, że mogą zrobić Wielkiego Szlema. Dotychczas w turniejach mistrzowskich nie przegrali meczu. Zdają sobie sprawę, że rywale szczególnie z Polakami będą chcieli wygrać. Jednocześnie znają swoje umiejętności i stawiają wysokie cele” – powiedział Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski.

 

 

Trener Sebastian Pawlik na zgrupowanie do Bełchatowa zabrał czternastu graczy, ale do Berlina pojedzie tylko dwunastu z nich. Z kadrą trenował także Mateusz Masłowski, który występował w Asseco Resovii Rzeszów, a pod koniec sezonu nabawił się kontuzji i przechodzi rehabilitację. Do drużyny po zgrupowaniu z seniorami dołączył za to Jakub Kochanowski, a rozmowę z polskim środkowym możecie przeczytać TUTAJ. Reprezentacja juniorów do Berlina pojedzie 18 maja, by zmierzyć się z Belgią, Łotwą i Niemcami.

 

 

Kadra juniorów na zgrupowaniu w Bełchatowie:

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Radosław Gil

Atakujący: Jakub Ziobrowski, Damian Domagała

Środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Dawid Woch, Jarosław Mucha

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch, Jakub Rybicki

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Marcin Jaskuła

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY