Jiri Kovar zapowiada walkę o medal Mistrzostw Świata

Jiri Kovar zapowiada walkę o medal Mistrzostw Świata

476
0
PODZIEL SIĘ

Medale Ligi Światowej rozdane, czas więc na krótki odpoczynek i regenerację sił przed docelową imprezą tego sezonu – Mistrzostwami Świata rozgrywanymi w Polsce. Wśród wielu odkryć tegorocznej edycji tego turnieju nie zabrakło także rozczarowań i kontuzji, które uniemożliwiły poszczególnym zawodnikom walkę o złoty medal tej prestiżowej imprezy.

 

Jednym z takich siatkarzy jest Jiri Kovar, który niemalże od początku rundy finałowej zmagał się z kontuzją kolana.

 

Uraz, który przydarzył się włoskiemu siatkarzowi miał miejsce podczas meczu z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Zawodnik Lube Banca Marche Macerata kilkakrotnie uskarżał się na silny ból w kolanie, który uniemożliwiał mu bezpieczną grę. Wykonanie rezonansu magnetycznego uspokoiło nieco włoskich kibiców, bo jak się okazało, uraz nie był na tyle poważny, by mógł zagrażać dalszej karierze zawodnika. Niestety, silny ból w lewym kolanie wykluczył Kovara z dalszej rywalizacji w Lidze Światowej. Włoski przyjmujący, mecze swoich kolegów oglądał zza band reklamowych.

 

Pomimo osłabienia, reprezentacja Włoch wywalczyła brązowy medal i optymistycznym akcentem zamknęła finałowy turniej we Florencji. Jiri Kovar cieszy się z sukcesu swojej drużyny i podkreśla, że to dopiero początek rywalizacji o najwyższe cele tego sezonu. Kontuzja lewego kolana wykluczyła go z gry o medale Ligi Światowej, ale nie jest na tyle poważna, by zakłócać jego rytm treningowy. „To nic poważnego, ale muszę odpocząć przez kilka tygodni ” – wyznał włoski przyjmujący.

 

Po sukcesie odniesionym na parkiecie Ligi Światowej, Włosi myślami są już przy kolejnej siatkarskiej imprezie tego sezonu – Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej. Włoscy zawodnicy nie mają wątpliwości – są to docelowe rozgrywki w tym roku i zespół postara się zrobić wszystko, by zakończyć je zwycięstwem. Jiri Kovar zaznacza, że pechowa kontuzja odniesiona w meczu z reprezentacją Stanów Zjednoczonych może pomóc mu w lepszym przygotowaniu się do meczów rozgrywanych w Polsce. Ma on bowiem więcej czasu na odpoczynek, regenerację sił i treningi, co pozwoli mu lepiej przygotować się do nadchodzących Mistrzostw Świata.

 

 

 

Autor: Karolina Flis

 

Źródło: www.worldofvolley.com/opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY