Jenia Grebennikov: „Chcemy tego złotego medalu”

Jenia Grebennikov: „Chcemy tego złotego medalu”

1128
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Francji wygrała już w tym sezonie rozgrywki Ligi Światowej, a dziś znów zmierzy się w meczu o złoto. Francuzi po wygraniu w pięciu setach półfinału z Bułgarią, zagrają w finale mistrzostw Europy z zespołem Słowenii. „Słowenia to bardzo dobra drużyna” – powiedział po półfinałowym starciu francuski libero – Jenia Grebennikov.

 

Horror w półfinale

 

Francuzi niezbyt dobrze rozpoczęli wczorajszy pojedynek z gospodarzami mistrzostw Europy – Bułgarami. W pierwszych dwóch setach triumfatorzy Ligi Światowej nie byli w stanie przeciwstawić się nie tylko dobrze dysponowanym bułgarskim siatkarzom, ale również głośnej publiczności w hali. „To był bardzo trudny mecz, bo atmosfera w hali była naprawdę szalona” – mówił po meczu Jenia Grebbenikov. Francuzi nie potrafili przebić się przez dobrze funkcjonujący blok i mieli odpowiednio 32 i 30% skutecznych ataków.

 

Przypomnij sobie, jak przebiegał mecz półfinałowy

 

Libero francuskiej drużyny nie ukrywa, że pierwsze dwie partie w wykonaniu jego zespołu nie były najlepsze. „Nie graliśmy dobrze w dwóch pierwszych setach, a Bułgarzy zagrywali bardzo dobrze i świetnie spisali się również w bloku” – ocenił przy okazji swoich rywali. Najbardziej zacięta była jednak trzecia odsłona spotkania, w której Trójkolorowi walczyli o pozostanie w grze. „Potem udało nam się odnaleźć coś w środku nas, sam nie wiem co. Zaczęliśmy zagrywać, blokować i dobrze grać w obronie” – nie ukrywał lekkiego zdziwienia libero. Francja lepiej zagrała również w czwartej odsłonie, a i decydujący tie-break padł jej łupem.

 

 

Gorączka złota

 

Francuzi w tym sezonie grają na wysokim poziomie, co udowodnili już wygrywając rozgrywki Ligi Światowej. Przypieczętowaniem okresu reprezentacyjnego będzie dla nich kolejny medal. Jenia Grebennikov otwarcie przyznaje, że jego drużyna ma nadzieje na złoto: „Chcemy tego złotego medalu, dlatego dziś wygraliśmy”. W finale Francuzi zmierzą się z zespołem Słowenii, którą z czystym sumieniem można nazwać rewelacją mistrzostw Europy. Słoweńcy pod wodzą Andrei Gianiego również wygrali w tym sezonie złoty medal. W Wałbrzychu stanęli na najwyższym stopniu podium Ligi Europejskiej. „Słowenia to bardzo dobra drużyna, ze świetnymi zawodnikami takimi jak Urnaut, Gasparini czy Cebulj. Myślę , że musimy zagrać tak, jak prezentowaliśmy się w meczach przed starciem z Bułgarią” – ocenił swoich przeciwników libero francuskiej reprezentacji. O tym, która z drużyn będzie mogła cieszyć się z kolejnego złotego medalu w tym sezonie, przekonamy się już dziś wieczorem.

 

 

 

Z Sofii Olga Chmielowska (Czas Siatkówki)

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY