Jastrzębski Węgiel z nowym trenerem

Jastrzębski Węgiel z nowym trenerem

20
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze Jastrzębskiego Węgla poinformowali dziś, że nowym trenerem zespołu został Luke Reynolds, który w przeszłości pełnił funkcję asystenta i trenera przygotowania motorycznego. Już w sezonie 2019/2020 Australijczyk prowadził drużynę jako pierwszy trener, jednak wtedy było to zadanie tymczasowe.

 

 

 

Pochodzący z Australii Luke Reynolds po raz pierwszy z Jastrzębskim Węglem związany był w sezonie 2016/2017, kiedy to zasilił szeregi sztabu szkoleniowego na którego stał Mark Lebedew. Luke Reynolds był asystentem Lebedewa oraz odpowiadał za przygotowanie motoryczne drużyny. Jastrzębianie sezon zakończyli brązowym medalem, a Luke Reynolds przeniósł się do niemieckiego Berlin Recycling Volleys, gdzie był pierwszym trenerem zespołu. Jednak przygoda w niemieckiej Bundeslidze nie trwała długo i jeszcze w trakcie sezonu Luke Reynolds pożegnał się z drużyną. Przed rozpoczęciem rozgrywek 2019/2020 Australijczyk ponownie dołączył do sztabu Jastrzębskiego Węgla, gdzie pełnił funkcję asystenta Roberto Santilliego. Jednak w obliczy słabszej gry zespołu Włoch rozstał się z plusligowym zespołem, a wtedy tymczasowo jego obowiązki przejął Luke Reynolds. Teraz australijski szkoleniowiec zastąpi Slobodana Kovacia i będzie miał szansę poprowadzić Jastrzębski Węgiel według własnego pomysłu. „Stawiamy na dobrze znanego nam, można by nawet rzec „swojego” człowieka. Pierwszym trenerem Jastrzębskiego Węgla w nowym sezonie będzie osoba wywodząca się z Klubu, z jego wnętrza. W taki właśnie sposób traktujemy Luke’a Reynoldsa. I wiem, że on również czuje więź z naszym Klubem, jest z nim emocjonalnie związany. W minionym sezonie w trudnym dla nas momencie bez wahania podjął się dużego wyzwania i doskonale mu sprostał. Jestem przekonany, że od strony merytorycznej Luke jest gotowy do nowej roli w Klubie. Uważamy, że to jest jego czas i będziemy go mocno wspierać” – mówi Adam Gorol. Również Luke Reynolds nie kryje radości z takiego obrotu wydarzeń, a w nadchodzących rozgrywkach będzie chciał doprowadzić Jastrzębski Węgiel do kolejnych sukcesów. „Wybór na pierwszego trenera Jastrzębskiego Węgla to dla mnie olbrzymi zaszczyt. Czuję się zaszczycony, będąc częścią tak wspaniałej historii Klubu. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by Klub oraz jastrzębskie środowisko siatkarskie było dumne ze swojej drużyny”- mówi nowy trener zespołu.

 

 

 

Jak do tej pory włodarze Jastrzębskiego Węgla poinformowali o przedłużeniu kontraktów z kilkoma kluczowymi zawodnikami, w zespole zostaną bowiem Lukas Kampa, Jakub Popiwczak, Michał Szalacha, Jurij Gladyr oraz Jakub Bucki. O kolejnych ruchach kadrowych klub będzie informował w nadchodzących tygodniach.

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY