Jastrzębianie mają gotowy plan przygotowań

Jastrzębianie mają gotowy plan przygotowań

164
0
PODZIEL SIĘ

Jastrzębski Węgiel już na początku lipca ma gotowy plan przygotowań do startu ligowych rozgrywek 2018/2019. Podopieczni trenera Ferdinando de Giorgiego wznowią treningi już 20 sierpnia, a następnie będą rozgrywali spotkania towarzyskie, by drużyna po rewolucji kadrowej mogła się ze sobą zgrać jak najlepiej.

 

Jastrzębski Węgiel po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 przeszedł gruntowną przebudowę, żegnając się z większością zawodników. W celu podniesienia jakości sportowej zespołu, włodarze klubu postanowili zakontraktować dziewięciu nowych graczy, co oznacza, że nowe rozgrywki Jastrzębski Węgiel rozegra w odmienionym składzie. Jak zwykle, na początku przygotowań zabraknie graczy zaangażowanych w obowiązki reprezentacyjne. Atakujący kadry Polski Dawid Konarski oraz przyjmujący reprezentacji Francji Julien Lyneel będą brać udział w mistrzostwach świata rozgrywanych we wrześniu w Bułgarii i Włoszech, w związku z czym ominą większość przygotowań do sezonu ligowego.

 

Jastrzębski Węgiel w ramach przygotowań do sezonu 2018/2019 oprócz pracy indywidualnej w hali i na siłowni ma już zaplanowane spotkania sparingowe, które mają pomóc zawodnikom w zgraniu się. Na początek, już 14 września jastrzębianie zmierzą się w Łaziskach Górnych z GKS-em Katowice. Następnie podopieczni trenera Ferdinando de Giorgiego zagrają w turnieju w Legnicy, rozgrywanym w dniach 22-23 września, gdzie ich rywalami będzie Cuprum Lubin, GKS Katowice oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. 28 i 29 września Jastrzębski Węgiel rozegra dwa wyjazdowe sparingi z Asseco Resovią Rzeszów, a następnie 4 października w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu połączona z meczem otwarcia sezonu. To jednak nie koniec sparingów dla jastrzębskiej drużyny, w dniach 6-7 października podopieczni Ferdinando De Giorgiego wystąpią w turnieju Giganci Siatkówki w Wieluniu. W imprezie tej uczestniczyć będzie także mistrz Polski PGE Skra Bełchatów, mistrz Niemiec Berlin Recycling Volleys oraz wicemistrz Niemiec VfB Friedrishshafen. Wszystkie spotkania sparingowe mają pomóc nowej drużynie wypracować jak najlepsze zgranie, co ma prowadzić do osiągnięcia dobrych wyników podczas rozgrywek 2018/2019.

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY