Jan Hadrava w składzie reprezentacji Czech

Jan Hadrava w składzie reprezentacji Czech

140
0
PODZIEL SIĘ

Trener reprezentacji Czech, Michal Nekola, wybrał zawodników, z którymi rozpocznie przygotowania do czekających ich w tym roku turniejów. W składzie kadry znalazł się między innymi atakujący Indykpolu AZS-u Olsztyn, Jan Hadrava, który jest kluczowym graczem polskiego klubu. W drużynie jest również były gracz bielskiego BBTS-u, Adam Bartoš.

 

Reprezentacja Czech w tym sezonie będzie miała przed sobą dwa ważne cele, najpierw zreformowaną Ligę Europejską, a następnie mistrzostwa świata we Włoszech i Bułgarii. Szkoleniowiec Michal Nekola podał skład kadry, który będzie przygotowywał się do tych turniejów. W gronie powołanych graczy znalazł się między innymi Jan Hadrava, czyli podstawowy atakujący Indykpolu AZS-u Olsztyn, który ma za sobą udane miesiące w PlusLidze. Miejsce w zespole znalazło się również dla Adama Bartoša, czyli byłego przyjmującego BBTS-u Bielsko-Biała. Trener nie wyklucza, że będzie rotował składem podczas czekających Czechów turniejów.

 

W ramach przygotowań do imprez docelowych Czesi będą również rozgrywać mecze towarzyskie, które mają pomóc w wypracowaniu jak najwyższej formy. Już w dniach 9-11 maja reprezentacja Czech zagra spotkania towarzyskie z kadrą Słowacji, by mieć materiał szkoleniowy przed startem Złotej Ligi Europejskiej, o czym pisaliśmy TUTAJ. Czesi będą gospodarzami Final Four tych rozgrywek, dlatego zależy im na dobrym pokazaniu się już w pierwszych tygodniach rywalizacji w tym sezonie. W ramach przygotowań do mistrzostw świata, które będą rozgrywane we Włoszech i Bułgarii reprezentacja Czech również ma zaplanowane mecze sparingowe. 21 i 22 sierpnia siatkarze trenera Michala Nikoli zagrają dwa spotkania towarzyskie z Włochami, a następnie 30 sierpnia i 1 września zmierzą się z kadrą Tunezji.

 

Sprawdź terminarz mistrzostw świata

 

 

Szeroki skład reprezentacji Czech na Ligę Narodów:

Rozgrywający: Jakub Janouch, Matyáš Démar, Pavel Bartoš, Filip Habr, Ondřej Piskáček

Atakujący: Michal Finger, Jan Hadrava, Patrik Indra, Filip Křesťan, Marek Šotola

Przyjmujący: Petr Michálek, Jan Galabov, Adam Bartoš, Donovan Džavoronok, Marek Zmrhal, Tomáš Hýský, Petr Šulista, Lukáš Vašina

Środkowi: Marek Beer, Vladimír Sobotka, Adam Zajíček, Vojtěch Patočka, Josef Polák, Jan Pražák

Libero: Václav Kopáček, Daniel Pfeffer, Milan Moník, Tomáš Kunc

 

 

 

Źródło: cvf.cz/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY