Jan Fornal zagra w Warszawie!

Jan Fornal zagra w Warszawie!

18
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa od kilku tygodni pracują nad składem, który w sezonie 2020/2021 walczyć będzie o najwyższe cele. Dziś warszawski klub poinformował o podpisaniu kontraktu z byłym przyjmującym MKS-u Będzin, Janem Fornalem. Umowa zawodnika obowiązywać będzie przez najbliższy rok.

 

Jan Fornal pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał między innymi w zespole SMS-u PZPS Spała oraz EKS-u Skry Bełchatów. W  swoim dorobku medalowym przyjmujący ma brązowy medal mistrzostw Polski Juniorów oraz mistrzostwo i wicemistrzostwo Młodej Ligi. Sezon 2014/2015 Jan Fornal spędził w Siedlcach, skąd przeniósł się do Krakowa. Na pierwszoligowych parkietach w barwach miejscowego AGH-u przyjmujący spędził trzy lata. Dzięki dobrej grze Jan Fornal trafił do plusligowego MKS-u Będzin i gdzie przez ostatnie lata rozwijał swój talent. W minionym sezonie przyjmujący wystąpił w dwudziestu dwóch spotkaniach, a dla będzińskiego zespołu zdobył ponad sto trzydzieści punktów. Po zakończeniu rozgrywek Jan Fornal zdecydował się na zmianę klubu, a w sezonie 2020/2021 będzie reprezentował barwy VERVY Warszawa Orlen Paliwa. „Kiedy dowiedziałem się od managera, że mam ofertę z VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, od razu się na nią zdecydowałem i nie chciałem słyszeć o innych propozycjach. Bardzo cieszę się z podpisania kontraktu i czekam już z niecierpliwością na pierwszy trening” –mówi Jan Fornal, który o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Igorem Grobelnym oraz Bartoszem Kwolkiem.

 

VERVA Warszawa Orlen Paliwa w przedwcześnie zakończonym sezonie sklasyfikowana została na drugim miejscu, przez co oprócz rywalizacji w PlusLidze warszawianie zagrają również w Lidze Mistrzów. „VERVA Warszawa to klub z dużymi aspiracjami, który ma walczyć o medale. Ponadto znów będzie reprezentować Polskę w CEV Lidze Mistrzów. Spełni się więc jedno z moich małych marzeń. W Warszawie będę miał okazję pracować ze świetnym trenerem. Słyszałem o nim same dobre opinie. Mam 25 lat i chcę się dalej rozwijać” – dodaje Jan Fornal. Co ciekawe wcześniej z MKS-u Będzin do Warszawy przeniósł się atakujący, Michał Superlak, o czym więcej przeczytacie TUTAJ.

 

 

Źródło: vervawarszawa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY