Jakub Szymański dołączył do katowiczan

Jakub Szymański dołączył do katowiczan

95
0
PODZIEL SIĘ

GKS Katowice nie zwalnia tempa i kontraktuje kolejnych zawodników na nadchodzący sezon. Nowym nabytkiem klubu prowadzonego przez trenera Dariusza Daszkiewicza jest Jakub Szymański, 21-letni siatkarz w minionych rozgrywkach ligowych reprezentował barwy pierwszoligowej Buskowianki Kielce. 

 

Nowe wyzwanie 

 

Jakub Szymański w ostatnim sezonie reprezentował Buskowiankę Kielce. Wcześniej był zawodnikiem MKS MOS Wola Warszawa i SMS Spała. W 2015 r. wywalczył z reprezentacją Polski mistrzostwo świata kadetów. Teraz zawodnik zdecydował się na podpisanie umowy z plusligowym GKS-ie Katowice, gdzie będzie występował pod okiem trenera Dariusza Daszkiewicza. „Jakub Szymański to utalentowany zawodnik, który wpisuje się w naszą koncepcję budowy zespołu. Pomimo młodego wieku, ma już doświadczenia zdobyte na poziomie PlusLigi. Wierzę, że jego obecność w kadrze wzmocni rywalizację o miejsce w składzie na pozycji przyjmującego” – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki.

 

 

Budowa trwa 

 

Jakub Szymański nie jest pierwszym nowym zawodnikiem, który zasilił szeregi zespołu z Katowic. Wcześniej umowę z klubem podpisał środkowy Kamil Drzazga, który o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował między innymi z Janem Nowakowskim, przenoszącym się na Śląsk z ONICO Warszawa oraz Miłoszem Zniszczołem, który ostatnio występował w Indylkpolu AZS-ie Olsztyn. Do GKS-u Katowice przeniósł się również mistrz Polski, przyjmujący Rafał Szymura oraz były gracz MKS-u Będzin, Adrian Buchowski. Z Będzina do Katowic przeniósł się również libero Szymon Gregorowicz. Nowym atakującym katowickiej drużyny został doświadczony Jakub Jarosz, który o miejsce w składzie będzie rywalizował z młodym Wiktorem Musiałem. Za rozegranie w katowickiej drużynie będzie odpowiadał wracający do PlusLigi Jan Frilej.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów przeczytacie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY