Jakub Radomski zostaje w AZS-ie Politechnice Warszawskiej

Jakub Radomski zostaje w AZS-ie Politechnice Warszawskiej

578
0
PODZIEL SIĘ

Podopieczni Jakuba Bednaruka w przyszłym sezonie mierzą naprawdę wysoko i nic dziwnego, że zespół podejmuje kroki, mające na celu duże wzmocnienie. Drużyna ze stolicy zdecydowała się więc zatrzymać jednego ze swoich przyjmujących. Kontrakt z AZS-em Politechniką Warszawską przedłużyć postanowił Jakub Radomski.

 

Na dłużej w stolicy

 

Jakub Radomski z Warszawą związany jest praktycznie od początków swojej siatkarskiej kariery. Grę rozpoczynał w miejscowym Metrze, w którym spędził kilka lat. Dopiero potem trafił do drugoligowej Legii Warszawa, gdzie notował bardzo dobre wyniki. Jego postawa na boisku zaowocowała pierwszym transferem do AZS-u Politechniki Warszawskiej. Przygoda z grą w stolicy zakończyła się jednak w 2010 roku, kiedy to postanowił zmienić klubowe barwy. W tym czasie bronił barw dwóch innych klubów – Jadaru Radom oraz Ślepska Suwałki. Na parkiety najwyższej klasy rozgrywkowej powrócił w 2013 roku. Wtedy też podpisał kontrakt z Cerradem Czarnymi Radom, ale w drużynie spędził jedynie rok. Potem zdecydował się wrócić w rodzinne strony i ponownie związał się kontraktem z AZS-em Politechniką Warszawską. Włodarze klubu poinformowali już, że Jakub Radomski nie pożegna się z drużyną i zostanie w niej co najmniej przez kolejny sezon.

 

W minionym sezonie przyjmujący nie mógł liczyć na duże ogranie. Pierwsze skrzypce w ekipie Jakuba Bednaruka sprawowali Aleksander Śliwka i Artur Szalpuk, którzy, jak wiemy, zdecydowali się zmienić klubowe barwy. Pierwszy z nich wróci z wypożyczenia do Rzeszowa, drugi zaś wybrał ofertę Cerradu Czranych Radom. 27-letni zawodnik będzie więc mógł zająć miejsce młodych graczy, jednak z pewnością o to nie będzie łatwo.

 

 

O miejsce w składzie z…

 

Pozycja przyjmującego w AZS-ie Politechnice Warszawskiej nie jest jeszcze w pełni obsadzona. Michał Filip w przyszłym sezonie zagra w ataku i o miejsce w składzie walczył będzie z Pawłem Mikołajczakiem, który zdecydował się pozostać w drużynie. Nowym przyjmującym w ekipie Jakuba Bednaruka został z kolei młody Paweł Halaba. Gracz ma z powodzeniem zastąpić wspomnianego już Aleksandra Śliwkę. To właśnie z dwudziestolatkiem o miejsce w składzie walczył będzie Jakub Radomski, który pozostaje w stolicy. Obaj pokazywali już, że warto na nich stawiać, więc szkoleniowiec nie będzie miał łatwego wyboru. AZS Politechnika Warszawska wciąż ma jednak wolne miejsca na pozycji przyjmującego, toteż walka o nie zapowiada się jeszcze ciekawiej.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o transferze Pawła Halaby

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY