Jakub Radomski opuszcza klub ze stolicy

Jakub Radomski opuszcza klub ze stolicy

112
0
PODZIEL SIĘ

Kilka dni temu AZS Politechnika Warszawska poinformowała o podpisaniu kontraktu z drugim siatkarzem, Jędrzejem Gruszczyńskim. Wcześniej stołeczny klub pozyskał innego młodego gracza, Bartosza Kwolka. Były zawodnik SMS-u Spała w zespole z Warszawy zajmie miejsce Jakuba Radomskiego, który w sumie w AZS-ie Politechnice Warszawskiej spędził pięć sezonów.

 

Kolejne rozstanie

 

Niedawno władze zespołu z Warszawy poinformowały o pozyskaniu pierwszego z nowych siatkarzy. Od najbliższego sezonu w barwach AZS-u Politechniki Warszawskiej będzie występował przyjmujący Bartosz Kwolek. Z tego też powodu klub postanowił nie przedłużać współpracy z doświadczonym graczem, Jakubem Radomskim. „Przed sezonem 2016/2017 postanowiliśmy wprowadzić do naszej drużyny świeżą krew. Mam na myśli bardzo zdolnego i perspektywicznego Bartosza Kwolka. Siłą rzeczy musieliśmy zrezygnować więc z usług jednego z doświadczonych przyjmujących” – powiedział Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS-u Politechniki Warszawskiej SA.

 

Zobacz, co pisaliśmy o młodym przyjmującym

 

 

Jakub Radomski w barwach zespołu z Warszawy grał w sumie przez pięć sezonów, w latach 2007-2010 i 2014-2016. 28-letni siatkarz występował także w Czarnych Radom, z którymi wywalczył awans do PlusLigi oraz w pierwszoligowych zespołach Ślepsk Suwałki i Jadar Radom. Doświadczony przyjmujący w szeregach warszawskiej ekipy rozegrał łącznie 170 setów, w których zdobył 201 punktów: 178 atakiem, 2 zagrywką i 21 blokiem. „Dziękujemy Kubie za wszystkie lata owocnej współpracy, za pot wylewany na treningach, za wolę walki w każdym meczu. Życzymy mu też powodzenia w dalszej karierze. Trzymamy kciuki za jego sportowe sukcesy” – dodał Marcin Bańcerowski.

 

 

Młodość połączona z doświadczeniem

Od początku sezonu transferowego włodarze AZS-u Politechniki Warszawskiej zajmowali się przedłużaniem kontraktów z dotychczasowymi zawodnikami. Jedną z ważniejszych kadrowych decyzji w stołecznym klubie było z pewnością porozumienie z rozgrywającym Pawłem Zagumnym. Mistrz Świata zostanie w stołecznej drużynie na kolejny rok. W składzie trenera Jakuba Bednaruka w kolejnych rozgrywkach kibice zobaczą m.in. również Macieja Olenderka, Łukasza Łapszyńskiego, Michała Filipa, Przemysława Smolińskiego czy Pawła Halabę. W sezonie 2016/2017 w stołecznej drużynie nie wystąpią już jednak Krzysztof Wierzbowski i środkowy Bartłomiej Lemański. Władze klubu w nadchodzących rozgrywkach będą stawiać również na młodych zawodników. W barwach zespołu ze stolicy zagra Bartosz Kwolek, a także Jędrzej Gruszczyński. Skład ekipy Jakuba Bednaruka złożony zarówno z doświadczonych, jak i młodych graczy ma doprowadzić tę drużynę do jak najlepszych wyników.

 

 

 

Źródło: www.azspw.com / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY