Jakub Peszko nowym zawodnikiem Chemika Bydgoszcz

Jakub Peszko nowym zawodnikiem Chemika Bydgoszcz

95
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze Chemika Bydgoszcz kompletują skład na nadchodzące rozgrywki ligowe i kontraktują kolejnych nowych zawodników. Dzisiaj do drużyny z Bydgoszczy dołączył były przyjmujący MKS-u Będzin, Jakub Peszko, który o miejsce w wyjściowym składzie bydgoskiej ekipy będzie rywalizował między innymi z Gonzalo Quirogą. 

 

Czas na Bydgoszcz 

 

Jakub Peszko na początku swojej kariery zawodniczej był związany z Asseco Resovią Rzeszów, w której grał w latach 2009-2012. Następnie przyjmujący zdecydował się na jeden sezon związać ze Ślepskiem Suwałki, skąd później przeniósł się do Avii Świdnik. Kolejnym przystankiem w karierze zawodnika, w sezonie 2014/2015 był Camper Wyszków, a następnie MKS Będzin. Jakub Peszko z zespołem z Będzina związany był do 2015 roku, co było dla niego powrotem na plusligowe parkiety. Podczas rozgrywek 2018/2019 Jakub Peszko pojawił się na boisku w 77 setach, w czasie których zdobył dla zespołu 165 punktów, z czego 16 zagrywką. Teraz siatkarz zdecydował się na odejście z Będzina, ale nadal będzie występował w PlusLidze. Przyjmujący dołączył bowiem do Chemika Bydgoszcz, który buduje skład od podstaw. Jakub Peszko jest drugim przyjmującym, który podpisał kontrakt z tym zespołem i o miejsce w składzie będzie rywalizował z Gonzalo Quirogą.

 

 

Będzie walka o więcej niż utrzymanie?

 

Chemik Bydgoszcz w ostatnich latach nie ma dobrej passy, a problemy finansowe, z jakimi boryka się klub mają odzwierciedlenie chociażby w wynikach. W minionych rozgrywkach nie było pewne, czy zespół nie podzieli losów Stoczni Szczecin, ostatecznie jednak sezon udało się dokończyć dzięki pomocy miasta. W rozgrywkach 2019/2020 w Bydgoszczy zbudowany będzie nowy zespół, na którego czele stanie Przemysław Michalczyk. Jak na razie umowę z klubem podpisał argentyński przyjmujący Gonzalo Quiroga, a na powrót do zespołu zdecydował się doświadczony rozgrywający Piotr Lipiński. W szeregach Chemika Bydgoszcz zobaczymy również Janusza Gałązkę oraz dwóch mistrzów Polski, Tomasza Kalembkę i Kamila Szymurę. To jednak na pewno nie koniec zmian, gdyż po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 z zespołem pożegnała się większość zawodników.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Źródło: luczniczkabydgoszcz.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY