Jakub Kochanowski: „Stawiamy sobie najwyższe cele i mamy zamiar je realizować”

Jakub Kochanowski: „Stawiamy sobie najwyższe cele i mamy zamiar je realizować”

258
0
PODZIEL SIĘ

Jakub Kochanowski w obecnym sezonie reprezentacyjnym będzie pomagał nie tylko kadrze juniorów, ale również seniorów. Młody środkowy nie ukrywa, że możliwość trenowania z podopiecznymi Ferdinando De Giorgiego pomaga mu się rozwijać: „Trenowanie z najlepszymi zawodnikami w kraju daje bardzo dużo”.

 

Nadal z juniorami

 

Jakub Kochanowski otrzymał duże wyróżnienie od trenera Ferdinando de Giorgiego, jakim było powołanie do seniorskiej kadry. Nie oznacza to jednak, że środkowy rozstaje się z reprezentacją juniorów, która walczyć będzie o kwalifikację do mistrzostw świata. „Nie odchodzę od kolegów juniorów, bo będę grał z nimi w kwalifikacjach do mistrzostw świata i na mistrzostwach świata najprawdopodobniej też z nimi będę, więc właściwie za bardzo się nie pożegnaliśmy” – mówił Jakub Kochanowski. Przed polskimi juniorami ważne zadanie, z powagi którego zawodnicy doskonale zdają sobie sprawę, wywalczenie kwalifikacji do mistrzostw świata. Najważniejsze będzie dobre zaczęcie turnieju w Berlinie i zakończenie go na pierwszym miejscu. „Jeżeli poradzimy sobie i przygotujemy się dobrze mentalnie do tych spotkań grupowych, to nie powinniśmy mieć problemów. Wszyscy jednak wiedzą, że najmniejszy błąd może zadecydować o losach meczu, a na turnieju kwalifikacyjnym nie ma miejsca na pomyłkę, bo awansuje tylko jedna drużyna” – mówił Jakub Kochanowski. Na polskich zawodnikach bez wątpienia ciąży duża presja, ponieważ oczekiwania są wysokie i dotyczą złotego medalu, o czym wspomina sam środkowy: „Taki mamy cel. Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy oczekują od nas, żebyśmy zdobyli medal najlepiej złoty. My stawiamy sobie najwyższe cele i mamy zamiar je realizować”.

 

 

Ciężko ustalić priorytety

 

Dla Jakuba Kochanowskiego powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski było dużym wyróżnieniem. Młody środkowy przebywał w Spale podczas pierwszych dni zgrupowania z Ferdinando de Giorgim i miał możliwość podpatrywania najlepszych polskich graczy. „Trenowanie z najlepszymi zawodnikami w kraju daje bardzo dużo. Myślę, że każdy trening to jest dla mnie krok w przód i bardzo się cieszę, że mam taką możliwość” – podsumował krótkie zgrupowanie Jakub Kochanowski. Środkowy po pobycie w Spale dołączył do kadry juniorów, z którą przygotowuje się kwalifikacji do mistrzostw świata. „Plan o którym słyszałem jest taki, że będę dzielił czas pomiędzy kadrę seniorów a juniorów, ale myślę, że wszystko będzie zależeć od trenera De Giorgiego” – powiedział o obecnej sytuacji Jakub Kochanowski. Środkowy zdaje sobie sprawę, że ten sezon jest dla niego wyjątkowy i ciężko będzie mu zdecydować, co jest najważniejsze. „Ciężko ustalić mi priorytety, bo wiadomo, że seniorska kadra jest najważniejsza, ale myślę, że to będzie przebiegało na zasadzie współpracy. Sztaby między sobą będą podejmować decyzję” – zakończył Jakub Kochanowski.

 

 

 

Z Jakubem Kochanowskim rozmawiała Izabela Piasecka

BRAK KOMENTARZY