Jakub Bucki zostaje w Jastrzębskim Węglu

Jakub Bucki zostaje w Jastrzębskim Węglu

48
0
PODZIEL SIĘ

Jastrzębski Węgiel poinformował właśnie o kolejnym zawodniku, który zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu z klubem. Na następne rozgrywki ligowe w Jastrzębiu pozostaje drugi atakujący, Jakub Bucki, który na tej pozycji tworzy duet z reprezentantem Polski, podwójnym mistrzem świata, Dawidem Konarskim.

 

Wykorzystana szansa 

 

Jakub Bucki do Jastrzębskiego Węgla trafił przed rozgrywkami 2018/2019, a wcześniej występował w pierwszoligowym klubie z Bielska-Białej. W jastrzębskim klubie atakujący również nie zdołał przebić się do podstawowego składu, ale często pojawiał się na zmianach. Jakub Bucki najlepszy występ w sezonie zanotował w wyjazdowym starciu przeciwko PGE Skrze Bełchatów, w którym zdobył 21 punktów w meczu i otrzymał statuetkę dla najbardziej wartościowego gracza tego spotkania. „W Jastrzębiu czuję się bardzo dobrze. Zawsze możemy liczyć na wsparcie naszych kibiców, nie tylko tutaj, w naszej hali, która praktycznie zawsze wypełniona jest po brzegi, ale również na wyjazdach. To jest fascynujące” – mówił po przedłużeniu umowy Jakub Bucki, dodając: Przyjście do Jastrzębskiego Węgla traktowałem jako sprawdzian, czy dam radę funkcjonować w tak dobrym zespole. Myślę, że póki co zdałem ten egzamin. Zostaję w drużynie, z czego bardzo się cieszę”.

 

 

Solidny zmiennik

 

Jakub Bucki nie ma wielu okazji do gry, ponieważ pewne miejsce w pierwszym składzie ma zapewnione mistrz świata, atakujący reprezentacji Polski, Dawid Konarski. Mimo to, Bucki zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu z klubem ze Śląska i pozostanie w zespole również na rozgrywki 2019/2020. Nie jest łatwo o wartościowego drugiego atakującego przy nazwisku Dawid Konarski. Kuba podjął to wyzwanie w tym sezonie i swoją postawą na boisku udowodnił, że może być godnym następcą dla dwukrotnego mistrza świata. Dlatego cieszę się, że będzie on reprezentował barwy naszego Klubu także w kolejnym sezonie” – mówi Adam Gorol, prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY