Jakub Bucki z nową umową

Jakub Bucki z nową umową

15
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze Jastrzębskiego Węgla poinformowali o przedłużeniu kontraktu z Jakubem Buckim, który z zespołem związany jest od 2018 roku. Nowa umowa atakującego została przedłużona o rok, a wcześniej swoje kontraktu przedłużyli również Lukas Kampa i Jakub Popiwczak.

 

 

Jakub Bucki do Jastrzębskiego Węgla przeniósł się w 2018 roku, kiedy to zdecydował się opuścić zespół z Bielska-Białej. Atakujący od początku pełnił rolę zmiennika Dawida Konarskiego, jednak ilekroć pojawiał się na boisku wnosił do zespołu nową jakość. Jakub Bucki jest również jednym z lepiej serwujących zawodników, a swoimi zagrywkami w minionym sezonie odwrócił losy meczu przeciwko Zenitowi Kazań. W minionym sezonie, tylko w rozgrywkach PlusLigi, atakujący wystąpił w dziewiętnastu meczach. W trakcie swojej przygody w Jastrzębskim Węglu Jakub Bucki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski, a jak poinformowali włodarze klubu, również w sezonie 2020/2021 atakujący będzie częścią Jastrzębskiego Węgla. „Jakub to generalnie rzecz biorąc świetny „zadaniowiec”, który wkomponował się w zespół i doskonale sprawdza się w roli drugiego atakującego. Kiedy koledze na jego pozycji nie do końca wszystko wychodziło, on pojawiał się na boisku i praktycznie nigdy nie zawodził. Jest bardzo ważnym ogniwem w drużynie i cieszę się, że będziemy nadal kontynuować współpracę z tym zawodnikiem – mówi Adam Gorol.

 

 

Radości z przedłużenia kontraktu nie kryje również sam zawodnik, w którym zakończony przedwcześnie sezon 2019/2020 pozostawił niedosyt. Jastrzębianie uplasowali się na czwartym miejscu, a w kolejnych rozgrywkach będą chcieli poprawić ten wynik. Włodarze klubu starają się również o prawo gry w Lidze Mistrzów. Choć sezon 2020/2021, ze względów na pewne obostrzenia związane z pandemią, będzie inny niż wszystkie dotychczasowe to zawodnicy nie mogą się doczekać powrotu na halowe parkiety. „Jestem dumny, że przez kolejny sezon będę reprezentować barwy Jastrzębskiego Węgla. W nadchodzącym sezonie musimy się przede wszystkim nauczyć funkcjonować w nowej rzeczywistości. Niemniej jednak nasze cele pozostają bez zmian. Będziemy walczyć o najwyższe lokaty i musimy dać z siebie maksimum” – uważa Jakub Bucki

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY