Ivan Zaytsev: „Naszym celem była gra w finale, ale jesteśmy szczęśliwi”

Ivan Zaytsev: „Naszym celem była gra w finale, ale jesteśmy szczęśliwi”

491
0
PODZIEL SIĘ

Brązowym medalistom tegorocznych mistrzostw Europy została reprezentacja Włoch, która w meczu o trzeci stopień podium pokonała Bułgarów 3:1. „Pracowaliśmy naprawdę ciężko, daliśmy z siebie 100%” – powiedział po meczu atakujący włoskiej kadry – Ivan Zasytsev. Dla Włochów był to już kolejny medal w tym sezonie.

 

Srebro w Pucharze Świata, brąz w mistrzostwach Europy

 

Włosi jeszcze przed mistrzostwami Europy zapisali na swoim koncie spory sukces, zajmując w Pucharze Świata drugie miejsce i kwalifikując się tym samym do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Reprezentacja Włoch dotarła do strefy medalowej mistrzostw Starego Kontynentu, a w spotkaniu półfinałowym musiała uznać wyższość drużyny Słowenii. Ivan Zaytsev nie ukrywa, że nie był zaskoczony postawą swoich półfinałowych rywali: „Absolutnie nie. My po prostu nie byliśmy w stanie znaleźć odpowiednich rozwiązań. Nie byliśmy gotowi, być może również mentalnie”.

 

Sprawdź, jak przebiegał mecz trzecie miejsce mistrzostw Europy

 

Walkę o brązowy medal Włosi stoczyli z Bułgarami, których pokonali 3:1. „Podchodziliśmy do tego dzień po dniu, bez zbytniego patrzenia w przyszłość. Dobrze spisaliśmy się w obu turniejach. Naszym celem była gra w finale, ale jesteśmy szczęśliwi. Pracowaliśmy naprawdę ciężko, daliśmy z siebie 100%” – skomentował cały turniej Ivan Zaytsev.

 

 

Zmęczenie jest

 

Dla topowych zespołów, które walczyły również we wrześniowym Pucharze Świata, ten sezon reprezentacyjny jest wyjątkowo długi. Atakujący włoskiej kadry otwarcie przyznaje, że on i jego koledzy są już zmęczeni: „Oczywiście jesteśmy zmęczeni, ale dzisiaj zagraliśmy dobry, fizyczny mecz. Potrzebuję trochę odpoczynku, być może Rosjanie nie będę z tego powodu zadowoleni, ale trzy, cztery dni będą w porządku”. Reprezentacyjni siatkarze nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż niedługo rozpoczynają się rozgrywki klubowe.

 

 

Nowe oblicze włoskiej kadry?

 

Reprezentacja Włoch jeszcze przed Pucharem Świata przeszła małą rewolucję. Po Final Six Ligi Światowej włoska federacja zdecydowała się na zmianę szkoleniowca swojej drużyny i Mauro Berruto został zastąpiony przez Gianlorenzo Blenginiego. „Myślę, że daliśmy nowe życie włoskiej drużynie narodowej. Wcześniej było trochę mroczno, a teraz mamy trochę światła. Mamy świetnych zawodników, świetne osobowości. Cały czas ze sobą rozmawiamy, co jest źle, co robimy dobrze. To nasz sposób pracy i dzięki temu możemy dać z siebie 100%” – zdradził Ivan Zaytsev. Czy odmieniona włoska kadra będzie w stanie równie dobrze spisać w kolejnym sezonie?

 

 

 

Z Sofii Olga Chmielowska (Czas Siatkówki)

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY