Igor Kolakovic: „Mam nadzieję, że poprawimy naszą grę”

Igor Kolakovic: „Mam nadzieję, że poprawimy naszą grę”

455
0
PODZIEL SIĘ

Jutro, po dwudniowej przerwie rozpocznie się druga faza Mistrzostw Świata. 16 zespołów, które awansowały do tej rundy turnieju zagra w czterech polskich miastach: Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach i Wrocławiu. Drużyny podzielone zostały na dwie grypy: E i F. Pierwsza z nich swoje mecze rozgrywać będzie w Łodzi i Bydgoszczy, grupa F natomiast będzie walczyć w Katowicach i Wrocławiu.
 
W Łodzi odbyła się dziś konferencja prasowa, na której obecni byli trenerzy oraz kapitanowie reprezentacji Serbii i Włoch. Serbowie w pierwszej fazie rozgrywek zajęli drugie miejsce w grupie, natomiast Włosi, którzy swoje mecze rozgrywali w Krakowie, spisali się poniżej oczekiwań swoich kibiców, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w grupie D.
 
Liderem grupy E jest reprezentacja Polski, która jako jedyna w tej części turniejowej drabinki zdobyła w poprzednich spotkaniach komplet dziewięciu punktów. Na drugiej pozycji plasują się Francuzi, którzy wygrali wyrównaną grupę D. Kolejne lokaty zajmują Serbia, Iran, Stany Zjednoczone, Argentyna, Włochy i Australia.
 
 
Poniżej przedstawiamy wypowiedzi uczestników dzisiejszej konferencji prasowej.
 
Igor Kolakovic (trener reprezentacji Serbii): W pierwszej rundzie turnieju mieliśmy wiele wzlotów i upadków, nie graliśmy w pełni tak, jakbym sobie tego życzył. Mam nadzieję, że poprawimy naszą grę, ponieważ w tej fazie czekają nas cztery ciężkie mecze. W mojej opinii, jednym z decydujących czynników na tych Mistrzostwach jest doświadczenie, dlatego postawiłem na graczy takich jak Petkovic i Rosic, którzy byli najlepsi w trakcie przygotowań do zawodów.
 
Dragan Stankovic (kapitan reprezentacji Serbii): Według mnie naszym głównym problemem w pierwszej fazie grupowej był brak konsekwencji, która będzie bardzo istotna również tutaj. Każda z drużyn w naszej grupie reprezentuje bardzo podobny wysoki poziom, który my również jesteśmy w stanie osiągnąć.
 
Mauro Berruto (trener reprezentacji Włoch): Organizacyjnie Kraków wypadł doskonale, czego niestety nie mogę powiedzieć o grze mojej drużyny. Niektórzy mówią, że czekające nas mecze będą dla nas agonią, jednakże chcemy przekazać naszym kibicom wiadomość, że się nie poddamy. Ivan Zaytsev jest w drodze do Rzymu, gdzie będzie poddany leczeniu. Z całą pewnością nie zagra w czterech najbliższych meczach. Wszyscy będziemy robić, co w naszej mocy, żeby mógł dołączyć do drużyny, jeśli awansujemy do następnej fazy turnieju.
 
Emanuele Birarelli (kapitan reprezentacji Włoch): W przeszłości bywałem już w Łodzi, za każdym razem było to wspaniałe widowisko. Chciałbym podziękować polskim kibicom za dotychczasowy doping. Jeżeli nie stracimy pewności siebie i będziemy grać naszą najlepszą siatkówkę, możemy pokonać każdą drużynę na świecie.
 
 
Serbowie zmagania w drugiej rundzie turnieju rozpoczynają z sześcioma punktami na swoim koncie, Włosi natomiast mają w swoim dorobku jedynie dwa punkty. Obie drużyny zmierzą się ze sobą już jutro. Będzie to pierwszy mecz Mistrzostw Świata w łódzkiej Atlas Arenie.
 
 
Autor: Olga Chmielowska
Źródło: www.pzps.pl / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY