I Memoriał Krzysztofa Turka za nami

586
0

W niedzielę zakończyła się pierwsza edycja Memoriału Krzysztofa Turka, upamiętniająca wieloletniego Wiceprezesa UKS „Sokół’43” Katowice, sędziego ŚZPS i działacza sportowego, W turnieju w Katowicach wzięły udział trzy drużyny z PlusLigi: MKS Będzin, BBTS Bielsko-Biała oraz GKS Katowice. Najlepsi w zmaganiach okazali się będzinianie, którzy odnieśli dwa zwycięstwa.

W pierwszym dniu rozgrywek, 16 września, MKS Będzin mierzył się z BBTS-em Bielsko-Biała. W inauguracyjnym secie podopieczni trenera Stelio DeRocco okazali się minimalnie lepsi od rywali, wygrywając 26:24. Kolejna partia również była bardzo wyrównana. Po zaciętej końcówce ze zwycięstwa ponownie mogli cieszyć się będzinianie. Trzecia odsłona meczu była bardziej jednostronna. Zawodnicy MKS Będzin pokonali rywali do 20 i wygrali całe spotkanie 3:0. Trenerzy zdecydowali się także na rozegranie dodatkowej partii. W niej ponownie górą byli podopieczni Stelio DeRocco, którzy zwyciężyli 25:23. W piątkowym meczu w barwach MKS-u Będzin zadebiutowali tegoroczni mistrzowie Europy juniorów: Dawid Woch i Łukasz Kozub.

MKS Będzin – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (26:24, 26:24, 25:20), dodatkowy set 25:23

MKS Będzin: Marcin Waliński, Artur Ratajczak, Jonah Seif, Mateusz Piotrowski, Kyle Russell, Krzysztof Rejno, Michał Potera oraz Dawid Woch, Nathan Roberts, Łukasz Kozub, Mateusz Przybyła, Jakub Peszko, Rafael Araujo, Paweł Stysiał (libero)

BBTS Bielsko-Biała: Dmitry Starożyłow, Kamil Kwasowski, Mariusz Gaca, Bartosz Janeczek, Bartłomiej Lipiński, Wojciech Siek, Łukasz Koziura (libero) oraz Przemysław Czauderna (libero) Krzysztof Modzelewski, Paweł Gryc, Bartłomiej Grzechnik, Krzysztof Bieńkowski

W sobotę MKS Będzin spotkał się z beniaminkiem PlusLigi, GKS-em Katowice. Już w pierwszym secie zawodnicy Stelio DeRocco zdominowali rywali i wygrali do 20. W kolejnej partii zdołali jeszcze poprawić swoja grę, punktujące rywali zagrywką i zatrzymując ich akcje skutecznymi blokami (25:16). Siatkarze z Katowic nie dawali jednak za wygraną. W trzeciej odsłonie zwyciężyli do 22. Do połowy czwartego seta trwała walka punkt za punkt. Po pewnym czasie będzinianie zdołali odskoczyć na dwa „oczka”. Podopieczni Piotra Gruszki doprowadzili jednak do remisu (20:20). Po zaciętej końcówce lepsi okazali się katowiczanie (25:23). W tie-breaku zawodnicy Stelio DeRocco szybko objęli prowadzenie (8:4). Rywale nie byli już w stanie odrobić strat. Będzinianie wygrali do 12, a w całym meczu 3:2.

GKS Katowice – MKS Będzin 2:3 (20:25, 16:25, 25:22, 25:23, 12:15)

GKS Katowice: Marco Falaschi, Serhij Kapelus, Tomasz Kalembka, Karol Butryn, Rafał Sobański, Bartłomiej Krulicki, Bartosz Mariański (libero) oraz Adrian Stańczak (libero), Maciej Fijałek, Michał Błoński, Kacper Stelmach, Paweł Pietraszko

MKS Będzin: Marcin Waliński, Nathan Roberts, Adrian Ratajczak, Jonah Seif, Krzysztof Rejno, Rafael Araujo, Michał Potera (libero) oraz Dawid Woch, Łukasz Kozub, Mateusz Przybyła, Mateusz Piotrowski, Jakub Peszko

Turniej zakończył się niedzielnym starciem GKS-u Katowice z BBTS-em Bielsko-Biała. Drużyna Piotra Gruszki bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie, obejmując wysokie prowadzenie (8:3). Katowiczanie skutecznie powiększali przewagę i pewnie wygrali pierwszą partię (25:19). Początek drugiego seta był lepszy dla bielszczan, jednak ich rywale szybko doprowadzili do remisu. Podopieczni Piotra Gruszki bardzo dobrze zagrywali, dzięki czemu odskoczyli przeciwnikom i zakończyli drugą partię na swoją korzyść (25:19). Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona, w której przez dłuższy czas walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce lepsi okazali się jednak katowiczanie (25:20), którzy w całym meczu wygrali 3:0.

GKS Katowice – BBTS Bielsko Biała 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

GKS Katowice: Marco Falaschi, Serhij Kapelus, Bartłomiej Krulicki, Karol Butryn, Michał Błoński, Paweł Pietraszko, Bartosz Mariański (libero) oraz Adrian Stańczak (libero), Kacper Stelmach, Maciej Fijałek, Rafał Sobański

BBTS Bielsko-Biała: Dmitry Starożyłow, Kamil Kwasowski, Mariusz Gaca, Bartosz Janeczek, Bartłomiej Lipiński, Wojciech Siek, Łukasz Koziura (libero) oraz Przemysław Czauderna (libero), Paweł Gryc, Krzysztof Modzelewski