I Liga: Ślepsk Suwałki nadal niepokonany

512
0

Czwarta kolejka I Ligi przyniosła kibicom sporo emocji. Wielkim niepokonanym pozostaje Ślepsk Suwałki, który ma na swoim koncie komplet punktów. Zwycięską passę podtrzymuje także zespół z Siedlec. Na dole tabeli natomiast plasują się SKS Hajnówka i TSV Sanok, którzy nie wygrali jeszcze żadnego z ligowych spotkań.

Meczem inaugurującym czwartą kolejkę było spotkanie SKS Hajnówki z KPS-em Siedlce. Siatkarze z Mazowsza, mimo tego, że grali na wyjeździe, liczyli na podtrzymanie zwycięskiej passy. Zawodnicy z Hajnówki dzielnie walczyli o swoje pierwsze zwycięstwo w lidze, ale udało się „wyrwać” tylko jeden punkt. SKS Hajnówka ma na swoim koncie dopiero dwa punkty i ląduje na dole tabeli. Gospodarze na pewno odczuwają wielki niedosyt po tym spotkaniu, ponieważ w czwartym i piątym secie roztrwonili kilkupunktową przewagę. Za to KPS Siedlce nadal pozostaje niepokonany.

SKS Hajnówka – KPS Siedlce 2:3 (19:25, 25:20, 25:19, 27:29, 13:15)

Bardzo ciekawe było drugie spotkanie czwartej kolejki pomiędzy zespołami z Wrześni i Zawiercia, bo przed meczem lepsi tylko o jeden punkt byli wrześnianie. Wszystko jednak zmieniło się po tym starciu, ponieważ to goście uplasowali się o dwa „oczka” wyżej w tabeli. Gracze Aluronu Virtu Warty Zawiercie bardzo dobrze weszli w mecz, skutecznie atakowali i blokowali rywala. Krispol Września był lepszy tylko w drugiej partii, kiedy pokonał przyjezdnych do 12. Ekipa z Zawiercia zdobyła cenne trzy punkty i wyprzedziła rywali w ligowej tabeli.

Krispol Września – Aluron Warta Zawiercie 1:3 (19:25, 25:12, 20:25, 15:25)

W spotkaniu pomiędzy klubami ze Spały i Częstochowy kibiców spotkała mała niespodzianka. Faworytem pojedynku był Exact Systems Norwid Częstochowa, ale przebudowany zespół SMS PZPS Spała zażarcie walczył o swoje pierwsze trzypunktowe zwycięstwo i udało się. Gracze ze Spały w każdym z trzech setów pokazali, że są lepszym zespołem i pewnie kończyli swoje akcje. Częstochowianie nie potrafili przeciwstawić się gospodarzom i nie dopisali do swojego dorobku żadnego punktu.

SMS PZPS Spała – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

Jak dotąd niepokonani w I Lidze pozostają siatkarze z Suwałk i nie ma zespołu, który w pojedynku z nimi wygrałby chociaż jeden punkt. Tym razem jednak Ślepsk Suwałki trafił na przeciwnika, który także do tej pory zwyciężał we wszystkich swoich spotkaniach, czyli AGH Kraków. Właśnie z tych względów mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Drużyna z Małopolski jest ambitna, dzielnie walczyła na początku meczu i pierwszy set trafił na ich konto. W pozostałych partiach jednak lepsi okazali się zawodnicy Ślepska Suwałki, którzy nie pozwolili przeciwnikom na nawiązanie wyrównanej walki i zapisali na swoje konto komplet punktów.

Ślepsk Suwałki – AGH Kraków 3:1 (23:25, 25:21, 25:17, 25:16)

Zacięty i emocjonujący okazał się także pojedynek w Sanoku. Gospodarze prowadzili już 2:1, a w czwartym secie mieli piłki meczowe. Stali AZS PWSZ Nysa udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Goście obronili piłki meczowe, a potem doprowadzili do tie-breaka i ostatecznie wygrali cały mecz 3:2. Walka była zażarta, ale graczom z Nysy udało się wywieźć z Sanoka dwa punkty. Dla gospodarzy natomiast jest to już czwarta porażka w lidze.

TSV Sanok – Stal AZS PWSZ Nysa 2:3 (24:26, 25:21, 25:15, 27:29, 19:21)