Holandia bez szans w meczach z Włochami

220
0

Reprezentacje Włoch i Holandii w ramach ostatnich przygotowań do mistrzostw Europy rozegrały ze sobą dwa mecze sparingowe. W obydwu mocniejsi byli podopieczni Gianlorenzo Blenginiego, którzy przegrywali tylko w dodatkowych setach. Podczas drugiego starcia czterech reprezentantów Holandii oficjalnie zakończyło swoje kariery w barwach narodowych.

W pierwszym meczu sparingowym reprezentacja Włoch pewnie pokonała Holendrów 3:0, a w dodatkowym secie uległa im 20:25. W premierowej odsłonie spotkania gra cały czas toczyła się wyrównanie, a goście nie mogli zapewnić sobie wysokiej zaliczki. Po drugiej przerwie technicznej pojawił się remis, ale w tym momencie Włosi wzmocnili ataki i wygrali pierwszego seta, udanie rozpoczynając również drugiego (5:1). W tej partii podopieczni Gianlorenzo Blenginiego zdecydowanie łatwiej zdobywali punkty, dzięki czemu utrzymywali wysokie prowadzenie nad przeciwnikami. Najbardziej wyrównana była jednak trzecia odsłona, gdzie w końcówce Holendrzy obronili kilka piłek setowych (21:24), by ostatecznie minimalnie ulec rywalom. Szkoleniowcy zdecydowali się na rozegranie jeszcze jednego, dodatkowego seta, w którym od początku mocniejsza była reprezentacja Holandii. W tym meczu największą różnicę widać było w przyjęciu, które Włosi utrzymywali na poziomie 52%, a Holendrzy tylko 32%. Liderem Włochów był Daniele Mazzone z dorobkiem 14 punktów, a o jedno mniej dołożył Luca Vettori. W zespole gospodarzy atak był rozłożony bardziej równomiernie, a najwięcej „oczek” wywalczył Thijs ter Horst.

Holandia – Włochy 1:3 (21:25, 16:25, 23:25, 25:20)

Holandia: Daan van Haarlem, Thijs ter Horst, Jasper Diefenbach, Kay van Dijk, Thomas Koelewij, Robbert Andringa, Sparidans (libero) oraz Fabian Plak, Gijs Jorna, Wessel Keemik, Wouter ter Maat, Nimir Abdelaziz

Drugie spotkanie lepiej otworzyli reprezentanci Włoch, którzy szybko zapewnili sobie zaliczkę i powiększali ją mocnymi atakami (16:11). Holendrzy jednak zdołali doprowadzić do remisu (17:17), ale w decydującym momencie ulegli rywalom. Drugą partię lepiej rozpoczęli gospodarze, lecz podopieczni Gianlorenzo Blenginiego przejęli kontrolę nad grą i zakończyli ją na swoją korzyść. Trzeci set toczył się już całkiem pod dyktando Włochów, którzy dołożyli do swojego konta zwycięstwo również w drugim sparingu. Szkoleniowcy zdecydowali się jednak na rozegranie dodatkowej partii, w której mocniejsi byli Holendrzy. Liderem reprezentacji Włoch był Luca Vettori, zdobywca 13 punktów, tyle samo co najlepszy zawodnik po stronie holenderskiej – Nimir Abdelaziz.

Reprezentacja Włoch do Polski przyleci 22 sierpnia, a swoje mecze fazy grupowej mistrzostw Europy rozgrywać będzie w Szczecinie. Podczas sparingów w Holandii czterech zawodników tej kadry pożegnało się z barwami narodowymi: Rob Bontje, Robert Horstink, Yannick van Harskamp i Nico Freriks.

Holandia – Włochy 1:3 (23:25, 21:25, 19:25, 25:16)

Holandia: Daan van Haarlem, Thijs ter Horst, Jasper Diefenbach, Nimir Abdelaziz, Thomas Koelewij, Robbert Andringa, Sparidans (libero) oraz Fabian Plak, Gijs Jorna, Wessel Keemik, Wouter ter Maat, Kay van Dijk

Włochy: Luca Vettori, Simone Giannelli, Oleg Antonov, Filippo Lanza, Daniele Mazzone, Matteo Piano, Massim Colaci (libero) oraz Fabio Balaso (libero), Nicola Pesaresi, Luca Spirito, Jacopo Botto, Fabio Ricci

Źródło: federvolley.it/opracowanie własne