Heynen podał 21-osobowy skład reprezentacji

Heynen podał 21-osobowy skład reprezentacji

58
0
PODZIEL SIĘ

Szkoleniowiec polskiej reprezentacji podał właśnie 21-osobowy skład biało-czerwonych na Ligę Narodów. Część wyborów Vitala Heynena była niestety podyktowana problemami zdrowotnymi niektórych zawodników, ale trener zdecydował, że gracze pozostaną do jego dyspozycji.

 

Problemy z niektórymi kadrowiczami pojawiły się jeszcze przed przyjazdem na zgrupowanie do Spały. Podczas badań kontrolnych okazało się, że Mateusz Masłowski, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Kacper Piechocki i Łukasz Kozub nie będą w pełni brali udziału w pracy z kadrą, o czym pisaliśmy TUTAJ. Podczas spotkania z dziennikarzami trener Vital  Heynen podkreślał, że obecna formuła Ligi Narodów jest zabójcza dla zawodników, którzy nie będą mieli miejsca na odpoczynek i jest to proszenie się o kontuzje. Te pojawiły się jednak już wcześniej i pokrzyżowały plany szkoleniowca co do składów kadry na poszczególne turnieje Ligi Narodów. Urazu wymagającego operacji nabawił się bowiem Damian Wojtaszek, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Trener Vital Heynen podał właśnie 21-osobowy skład reprezentacji na Ligę Narodów, ponieważ takie wymagania ma FIVB. Zgodnie z regulacjami jednak, w razie potrzeb medycznych selekcjoner będzie mógł korzystać z pełnej listy 26 zawodników. Stąd w rezerwie pozostaje również pięciu kadrowiczów, którzy będą objęci systemem treningowym i ewentualnie startowym w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów.

 

W porównaniu z pierwszą selekcją, z listy 26 nazwisk skreśleni zostali Marcin Komenda, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Damian Wojtaszek i Jan Nowakowski. Szkoleniowiec w czasie Ligi Narodów pozostaje więc z czterema środkowymi, pięcioma atakującymi, trzema rozgrywającymi, dwoma libero i sześcioma przyjmującymi. Zmiany w składzie mogą zachodzić jedynie w przypadku kontuzji któregoś z 21 graczy z pierwszej kadry.

 

 

Już w najbliższą sobotę polska Polski zadebiutuje pod wodzą nowego szkoleniowca w meczu sparingowym z reprezentacją Kanady.

 

 

21-osobowy skład reprezentacji Polski:

 

Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Damian Schulz

 

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga, Marcin Janusz

 

Przyjmujący: Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Mateusz Mika, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka

 

Środkowi: Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski

 

Libero: Paweł Zatorski, Kacper Piechocki, Michał Żurek

 

 

Do dyspozycji szkoleniowca pozostają:

Marcin Komenda, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Damian Wojtaszek, Jan Nowakowski

 

 

W przygotowaniach kadry do kolejnych imprez sezonu uczestniczyć będą także:

Łukasz Kozub, Mateusz Masłowski

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY