Hadravę czeka przerwa od gry

Hadravę czeka przerwa od gry

18
0
PODZIEL SIĘ

Indykpol AZS Olsztyn podał informację dotyczącą stanu zdrowia swojego atakującego, Jana Hadravy, który podczas ostatniego spotkania ligowego nabawił się kontuzji łydki. Wykonanie szczegółowych badań było możliwe dopiero po zejściu opuchlizny i wykazało uraz, który będzie wymagał kilku tygodni przerwy od treningów i gry.

 

14 grudnia, w ramach dziesiątej kolejki PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn rywalizowali z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle o kolejne zwycięstwo w lidze. Spotkanie to okazało się pechowe dla Jana Hadravy. Czeski atakujący podczas jednej z wymian w trakcie trzeciego seta złapał się za łydkę i nie był w stanie kontynuować gry. Hadrava opuścił boisko i nie wrócił już do rywalizacji w tym starciu. Ostatecznie siatkarze z Warmii i Mazur musieli uznać wyższość kędzierzynian. Starcie to zakończyło się w czterech setach zwycięstwem mistrzów Polski, a statuetka MVP powędrowała do Kamila Semeniuka.

 

Jan Hadrava po powrocie do Olsztyna przeszedł serię specjalistycznych badań, które wykazały naderwanie mięśnia brzuchatego łydki, co oznacza, że zawodnika czeka dłuższa przerwa w grze. „Na podstawie badań lekarze orzekli naderwanie mięśnia brzuchatego łydki. Przerwa w grze potrwa kilka tygodni. Przewidywany termin powrotu na boisko to druga połowa stycznia” – wyjaśnia Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. Uraz czeskiego atakującego oznacza, że nie pomoże on swojej reprezentacji w walce o kwalifikację olimpijską podczas turnieju w Berlinie.

 

Jan Hadrava to niewątpliwie lider Indykpolu AZS-u Olsztyn jeśli chodzi o atak. W jedenastu rozegranych spotkaniach zdobył on aż dwieście dwadzieścia dwa punkty.

 

 

Źródło: indykpolazs.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY