Guillaume Samica żegna się z kibicami

Guillaume Samica żegna się z kibicami

150
0
PODZIEL SIĘ

ONICO Warszawa ma do rozegrania jeszcze dwa ostatnie spotkania w tym sezonie, które zadecydują o tym, jaką lokatę zajmie. Ostatnie starcie w hali COS Torwar będzie szczególne nie tylko ze względu na zakończenie rozgrywek 2017/2018, ale również będzie pożegnaniem Guillaume Samiki, który postanowił zakończyć karierę zawodniczą. 

 

Już prawie koniec 

 

ONICO Warszawa w obecnych rozgrywkach ma do rozegrania ostatnie dwa spotkania przeciwko Cuprum Lubin, które zadecydują o tym, jakie miejsce zajmie na koniec ligi. Pierwsze starcie o siódmą lokatę warszawianie zagrają na wyjeździe, natomiast decydującą batalię stoczą w hali Torwar w Warszawie. Ostatni mecz sezonu będzie również ostatnim występem w karierze francuskiego przyjmującego, Guillaume Samiki. Trzydziestosiedmioletni zawodnik po dwudziestu latach występów w profesjonalnych ligach siatkówki przejdzie na sportową emeryturę. Ostatnie trzy lata Francuz spędził właśnie w stołecznym klubie i to tam chce zakończyć swoją karierę zawodniczą.

 

 

Dwadzieścia lat na boisku 

 

Guillaume Samica karierę zawodniczą rozpoczynał w 1998 roku we francuskim CNVB, gdzie grał do 2001 roku, a następnie na rok przeniósł się do FL Saint-Quentin. W sezonie 2002/2003 siatkarz występował w lidze włoskiej, gdzie podpisał kontrakt z Canadiens Verona, a następnie po jednym roku grał dla AdriaVolley Triest i Bre Banca Lannutti Cuneo. Na lata 2005-2007 przyjmujący wrócił do ojczyzny, gdzie bronił barw Stade Poitevin, zdobywając z zespołem wicemistrzostwo Francji. Rozgrywki 2007/2008 Samica ponownie spędził we Włoszech grając dla Sparkling Mediolan, a następnie przeniósł się do Polski, związując się z Jastrzębskim Węglem. Francuz z polskim klubem wywalczył brąz mistrzostw Polski oraz srebro Pucharu Challenge w 2009 roku. Kolejnym przystankiem w karierze siatkarza była liga grecka, w której dołączył do Panathinaikosu Ateny w sezonie 2009/2010, zdobywając wicemistrzostwo kraju i Puchar Grecji. Po zakończeniu rozgrywek Guillaume Samica zmienił otoczenie na rosyjską Superligę, podpisując kontrakt z Iskrą Odincovo, a następnie wrócił do Polski, tym razem sezon 2011/2012 spędzając w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Po przygodzie z polską ligą Francuz postanowił spróbować swoich sił w Argentynie, gdzie w 2013 zdobył wicemistrzostwo kraju w szeregach Buenos Aires Unidos. Następnie Guillaume Samica wrócił do ojczyzny, by w rozgrywkach 2013/2014 reprezentować AS Cannes VB, a następnie zanotować krótką przygodę w Al-Jazira Club. Po pobycie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Francuz ponownie wrócił do Polski, związując się z AZS-em Częstochowa, gdzie spędził jeden sezon. Kolejnym przystankiem doświadczonego zawodnika była plusligowa drużyna z Warszawy, w które występował przez ostatnie trzy lata i zdecydował się na zakończenie kariery właśnie w tym klubie.

 

Oprócz sukcesów klubowych Guillaume Samica ma na swoim koncie również medale wywalczone z reprezentacją Francji, w której był jednym z czołowych zawodników. Podczas Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku Francuzi z Samicą w składzie zajęli miejsca 9-10, a rok później podczas mistrzostw Europy we Włoszech uplasowali się na 7. lokacie. W 2006 roku przyjmujący zdobył swój pierwszy srebrny medal z francuską kadrą, kończąc na drugim miejscu Ligę Światową, a następnie uplasował się na szóstej lokacie podczas mistrzostw świata w Japonii. W 2007 roku Francuzi zajęli dziewiąte miejsce na mistrzostwach Europy w Rosji, a dwa lata później Guillaume Samica zdobył srebro na mistrzostwach Europy.

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY