Grzegorz Łomacz: „Tym zwycięstwem pokazaliśmy naszą siłę i charakter”

Grzegorz Łomacz: „Tym zwycięstwem pokazaliśmy naszą siłę i charakter”

1210
0
PODZIEL SIĘ

Po dwóch godzinach walki reprezentacja Polski, odwracając losy spotkania pokonała Francję 3:2, pomimo tego, że to Trójkolorowi prowadzili już 2:0 i mieli cztery piłki meczowe. To drugi wygrany przez biało-czerwonych tie-break w trwającym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Jutro wszystkie zespoły mają dzień przerwy.

 

Horror w pakiecie

 

Podopieczni Stephane’a Antigi nie rozpoczęli najlepiej meczu z Francją i o ile w przez większość pierwszego seta trwała wyrównana walka, to w drugiej odsłonie zespół Laurenta Tillie kompletnie zdominował wydarzenia na parkiecie. Trójkolorowi prowadzili również w trzecim secie, ale po emocjonującej końcówce padł on łupem Polaków. „To było dla nas piękne zwycięstwo. Francja prowadziła 2:0, ale my się nie poddaliśmy. To jedna z naszych cech. Jestem szczęśliwy, bo mam zmienników na wysokim poziomie, którzy mogą wejść na boisko i odwrócić losy spotkania. Chciałbym pogratulować moim rezerwowym graczom” – skomentował pojedynek szkoleniowiec polskiej kadry – Stephane Antiga.

 

Sprawdź, jak przebiegał mecz Francja – Polska

 

Ze zwycięstwa cieszy się także kapitan Polaków – Michał Kubiak: „Jestem szczęśliwy, że udało nam się wygrać. Dość boleśnie przegraliśmy drugą partię. Na boisku pojawili się nowi zawodnicy i poprowadzili nas do zwycięstwa. To ono jest najważniejsze. Teraz mamy już na swoim koncie dwie wygrane”. Dla biało-czerwonych był to już drugi pięciosetowy mecz w Tokio. W pierwszym spotkaniu 3:2 pokonali Kanadyjczyków, ale to trzymający w napięciu pojedynek z Francją był o wiele bardziej emocjonujący. „Cieszę się, że udało nam się wygrać z mocnym zespołem. Tym zwycięstwem pokazaliśmy naszą siłę i charakter. Wszystko sprowadza się do tego, że wszyscy zawodnicy są drużyną” – ocenił rozgrywający Polaków – Grzegorz Łomacz, którego w trzecim secie już d końca spotkania zmienił Fabian Drzyzga.

 

Zmiennicy odwrócili losy meczu

 

Francuzi w początkowych setach spotkania nie mieli sobie równych, pokonując Polaków w drugiej partii 25:13. „Mieliśmy wysoką koncentrację i dobry atak na początku. Polska miała Dawida Konarskiego i Fabiana Drzyzgę, którzy weszli i od trzeciego seta odwrócili losy meczu. Straciliśmy koncentrację i nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Ostatnie pięć minut trzeciej partii było decydujące. Polska to mocny zespół, który gra piękną siatkówkę. Teraz będziemy skupiać się na kolejnych spotkaniach” – komentował Laurent Tillie, a wtórował mu przyjmujący – Earvin N’Gapeth: „Dobrze zaczęliśmy, ale w połowie meczu straciliśmy koncentrację. Nie byliśmy w stanie przewidzieć, że to może się odwrócić i dlatego przegraliśmy”. Francuzi mają prawo być zawiedzeni, że nie udało się wykorzystać szansy: „Pierwsze dwa sety były dobre. To smutne, że mecz zakończył się takim wynikiem. Mieliśmy swoje szansę na wygranie trzeciego seta. Rywale zmienili rytm, odświeżyli głowy i wygrali” – stwierdził po porażce kapitan i rozgrywający Trójkolorowych – Benjamin Toniutti. Mistrzów Europy czeka we wtorek kolejny wymagający rywal, gdyż będą walczyć ze zwycięskim jak do tej pory Iranem.

 

 

Źródło: worldoqt.japan.2016.men.fivb.com/

BRAK KOMENTARZY