Grzegorz Łomacz odchodzi z Cuprum Lubin

Grzegorz Łomacz odchodzi z Cuprum Lubin

481
0
PODZIEL SIĘ

Rozgrywający Grzegorz Łomacz na jednym z portali społecznościowych poinformował, że po trzech latach odchodzi z Cuprum Lubin, z którym w minionym sezonie ligowym zajął szóste miejsce. W najbliższych dniach będzie wiadomo, do jakiego zespołu w następnym sezonie dołączy doświadczony polski rozgrywający. 

 

Czas na zmianę 

 

Grzegorz Łomacz występował w lubińskim klubie od 2014 roku. Już w pierwszym sezonie Cuprum Lubin uplasowało się na wysokim, piątym miejscu, a rozgrywający był jedną z najjaśniejszych postaci w zespole. Rok później, w sezonie 2015/2016 lubinianie awansowali o dwie lokaty, zajmując piąte miejsce, traktowane jako duże osiągnięcie. W minionych rozgrywkach Cuprum Lubin spisywało się powyżej oczekiwań, przez większość sezonu realnie licząc się w walce o wejście do czołowej czwórki. Ostatecznie podopieczni Gheorghe Cretu zajęli szóste miejsce. Grzegorz Łomacz już od kilku lat występuje w plusligowych zespołach. W sezonach 2003-2006 rozgrywający grał dla AZS-u Politechniki Warszawskiej, skąd przeniósł się na cztery lata do Jastrzębskiego Węgla. Przed Cuprum Lubin Łomacz trzy sezony bronił barw LOTOSU Trefla Gdańsk. Grzegorz Łomacz może pochwalić się również sporym dorobkiem medalowym. Z Jastrzębskim Węglem udało mu się wywalczyć brązowy krążek w 2009 roku, a następnie wicemistrzostwo kraju, Puchar Polski i drugie miejsce w Pucharze Challenge. W sezonie 2011 przyszedł największy sukces w klubowej karierze Grzegorza Łomacza, czyli czwarte miejsce w Lidze Mistrzów.

 

 

Nowy rozdział

 

Grzegorz Łomacz po trzech latach spędzonych w Cuprum Lubin zdecydował się na kolejny krok w swojej karierze i zmianę barw klubowych. Ostatnie rozgrywki były dla tego siatkarza bardzo udane, uplasował się on bowiem na piątym miejscu w rankingu najlepszych rozgrywających sezonu 2016/2017. Łomacz rozegrał w sumie 103 sety, w których skuteczność jego wystaw wynosiła ponad 50%. Teraz siatkarz postanowił, że będzie rozwijał swoje umiejętności kierując grą innego zespołu. Na razie nie wiadomo, do jakiego klubu w nadchodzącym sezonie dołączy Grzegorz Łomacz, ale informacja ma zostać podana w ciągu najbliższych kilku dni.

 

 

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY