Grzegorz Kosok trenuje z Jastrzębskim Węglem: „Traktuje to miejsce jak drugi dom”

Grzegorz Kosok trenuje z Jastrzębskim Węglem: „Traktuje to miejsce jak drugi dom”

3
0
PODZIEL SIĘ

Kilka tygodni temu informowaliśmy o rozwiązaniu kontraktu Grzegorza Kosoka z Asseco Resovią Rzeszów, który miał obowiązywać w sezonie 2020/2021. Obecnie środkowy wciąż szuka klubu, a najbliższy czas spędzi na treningach w Jastrzębskim Węglu. „Szukam klubu i dzięki uprzejmości trenera, sztabu oraz zarządu Klubu mogę tutaj ćwiczyć z drużyną i w międzyczasie myśleć, co dalej z moją karierą sportową” – mówi Grzegorz Kosok.

 

 

Grzegorz Kosok to jeden z reprezentantów Polski, który ma na swoim koncie medale Ligi Światowej oraz brązowy medal Mistrzostw Europy w 2011 roku. W ciągu swojej kariery siatkarskiej, jak do tej pory, środkowy reprezentował takie kluby jak Asseco Resovia Rzeszów, gdzie Grzegorz Kosok występował od 2010 roku i dwukrotnie sięgnął po tytuł mistrza Polski, a sezon 2013/2014 zespół kończył ze srebrnym medalem rozgrywek. Podczas pięciu sezonów spędzonych w Rzeszowie Grzegorz Kosok wywalczył również dwa brązowe medale PlusLigi oraz drugie miejsce w pucharze CEV. W kolejnych latach środkowy związany był z ówczesną Łuczniczką Bydgoszcz oraz Jastrzębskim Węglem.  W 2019 roku Grzegorz Kosok ponownie wrócił do Rzeszowa, gdzie podpisał dwuletni kontrakt jednak przed rozpoczęciem trwającego sezonu umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

 

 

Choć największe sukcesy środkowy odnosił w trakcie gry w Asseco Resovi Rzeszów, to jak sam podkreśla największy sentyment ma do Jastrzębia Zdroju. W Jastrzębskim Węglu siatkarz Grzegorz Kosok spędził w sumie cztery lata i zdobył przy tym dwa brązowe medale Mistrzostw Polski. „Traktuje to miejsce jak drugi dom i może to zabrzmi śmiesznie, ale mam 34 lata, a czułem się jak junior, wchodząc po raz trzeci do tej samej szatni. Poczułem delikatny stres, ale nie miałem podstaw by tak było. Od razu po wejściu do szatni poczułem się jak u siebie. Dziękuję całej drużynie, trenerom i wszystkim ludziom, którzy tworzą ten Klub za daną szansę i możliwość trenowania oraz za to, jak mnie tutaj przyjęli” – mówi Grzegorz Kosok, który po rozwiązaniu kontraktu z rzeszowskim, by podtrzymać formę sportową, rozpoczął treningi z Jastrzębskim Węglem, jednak wciąż nie wiadomo, gdzie środkowy zagra w tym sezonie.

 

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY