Grzegorz Bociek zostaje w Zawierciu

Grzegorz Bociek zostaje w Zawierciu

28
0
PODZIEL SIĘ

Grzegorz Bociek to kolejny zawodnik, który zdecydował się zostać w zespole z Zawiercia na sezon 2019/2020. Wcześniej swoją umowę z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie przedłużył kapitan drużyny, Michal Masny. Z kolei Michał Żuk, Krzysztof Rejno oraz Kamil Semeniku w kolejnych rozgrywkach będą występować w innych ekipach.

 

Wyrównana walka

 

Grzegorz Bociek do Aluronu Virtu Warty Zawiercie dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018, który dla zawiercian był pierwszym w PlusLidze. W debiutanckim sezonie zawiercian w najwyższej klasie rozgrywkowej atakujący był filarem zespołu i najlepiej punktującym zawodnikiem drużyny. Po zakończonym na dziewiątym miejscu sezonie Grzegorz Bociek był jednym z zawodników, którzy pozostali w Aluronie Virtu Warcie Zawiercie. W ostatnich rozgrywkach Bociek o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował z Mateuszem Malinowskim. W drugiej części sezonu Bociek częściej pojawiał się na boisku zadaniowo, lecz wnosił do zespołu dużo spokoju. Podczas rozgrywek 2018/2019 atakujący wystąpił w dwudziestu ośmiu spotkaniach i zdobył dwieście czterdzieści sześć „oczek”. Ostatni sezon dla zawiercian był niezwykle udany, zespół awansował do turnieju finałowego Pucharu Polski oraz zajął czwarte miejsce w PlusLidze. Grzegorz Bociek jest kolejnym siatkarzem, po Michale Masnym, który zdecydował się na pozostanie w Aluronie Virtu Warcie Zawiercie.

 

 

Stabilizacja zespołu

 

W sezonie 2019/2020 klub stawia sobie coraz wyższe cele, a oprócz zmagań na ligowych parkietach zawiercianie wystąpią w europejskich rozgrywkach, gdzie zagrają w Pucharze Challange. Włodarze klubu jeszcze w trakcie sezonu zapowiadali, że w drużynie nie dojdzie do wielu zmian kadrowych. Do roszad na pewno dojdzie na przyjęciu oraz na środku siatki, ponieważ z zespołu odeszli Michał Żuk, Kamil Semeniuk oraz Krzysztof Rejno.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów przeczytacie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY