Grzegorz Bociek: „Każde zwycięstwo buduje zespół”

Grzegorz Bociek: „Każde zwycięstwo buduje zespół”

167
0
PODZIEL SIĘ

Po wyrównanym spotkaniu pomiędzy zawiercianami a będzinianami, to podopieczni Emanuele Zaniniego mogli dopisać na swoje konto kolejne „oczka”. „Punkty są bardzo ważne. Cieszymy się, że te mecze które powinniśmy teoretycznie wygrywać, wygraliśmy” – powiedział w rozmowie z naszym portalem Grzegorz Bociek.

 

Budujące zwycięstwa

 

Wygrana w meczu z MKS-em Będzin była trzecim z rzędu zwycięstwem beniaminka. Wcześniej zawiercianie pokonali po tie-breaku Asseco Resovię Rzeszów, a następnie w trzech setach uporali się z GKS-em Katowice. Kolejne dobre spotkanie podopiecznych trenera Emanuele Zaniniego napawa ich optymizmem i wolą walki w nadchodzących starciach. „Widać było, że Asseco Resovia Rzeszów nie gra super siatkówki i cieszę się, że to wykorzystaliśmy. Była szansa żeby wygrać za trzy punkty, co się nie udało, ale cieszymy się, że przywieźliśmy dwa „oczka”, bo to bardzo ważne. Tak naprawdę w Katowicach zaczęliśmy fajnie grać. Dobrze zaprezentowaliśmy się w polu serwisowym, w tym elemencie zdobyliśmy chyba czternaście punktów w trzysetowym meczu, więc to jest dobry wynik. Wydaje mi się, że nasi rywale może trochę za dużo trenowali, przez co nie zagrali swojej siatkówki” – mówił atakujący Aluronu Virtu Warty Zawiercie, Grzegorz Bociek.

 

 

Drużyna siłą

 

Siatkarze prowadzeni przez trenera Emanuele Zaniniego zapisali na swoje konto kolejne punkty do ligowej tabeli wygrywając z MKS-em Będzin. Spotkanie to było wyrównane i zakończyło się w czterech setach na korzyść zawiercian, którzy podtrzymali dzięki temu serię zwycięstw. Najważniejsze w tym spotkaniu nie były jednak pojedyncze elementy, ale zespołowość, która przyniosła wymierne korzyści. „Myślę, że każdy element był kluczem do zwycięstwa. Cieszymy się, że te bardzo ważne punkty zostają u nas i że zatrzymaliśmy ich w końcówkach, popełnili więcej błędów i te trzy „oczka” zostały u nas. Momentami było ciężko, graliśmy punkt za punkt, ale ważne jest to, że nie odpuściliśmy” – skomentował zwycięstwo nad drużyną z Będzina Grzegorz Bociek, który na przestrzeni całego spotkania zdobył piętnaście punktów.

 

Relację z meczu beniaminka z MKS-em Będzin przeczytacie TUTAJ.

 

 

Podtrzymać serię zwycięstw

 

Jak podkreślają zawodnicy oraz sztab szkoleniowy, każde zwycięstwo jest ważne, ponieważ buduje pewność zespołu, co jest istotne na tym etapie rozgrywek. Dla zawiercian ma to również szczególne znaczenie z powodu słabego początku sezonu, dopiero teraz bowiem notują serię wygranych. „Każde zwycięstwo buduje zespół. Cieszymy się, że zaczęliśmy wygrywać i wiadomo, że jak się zwycięża, to jest dobrze, a jak się przegrywa to jest źle” – powiedział po meczu z będzinianami Grzegorz Bociek. W kolejnych spotkaniach rywalami zawiercian będą zespoły z dołu tabeli, które walczą o każdy punkt, by oddalić od siebie ryzyko spadku z PlusLigi. Jak podkreślają zawodnicy Aluronu Virtu Warty Zawiercie, o kolejne zwycięstwa wcale nie będzie łatwiej, ale będą się starać, by ten rok zakończyć zwycięsko. „W następnych meczach na pewno nie będzie łatwiej. Będą to zespoły, z którymi mamy walczyć i wygrywać, więc będziemy jechać po punkty. Zobaczymy jak przeciwstawi się przeciwnik, ale dążymy do tego, żeby wygrywać te najważniejsze spotkania” – mówił Grzegorz Bociek. Następnym rywalem Aluronu Virtu Warta Zawiercie będzie nieprzewidywalny Espadon Szczecin, który pokazał już w tym sezonie że nie będzie łatwym przeciwnikiem. W ostatnim starciu ligowym podopieczni trenera Michała Gogola wygrali seta z PGE Skrą Bełchatów i są pierwszą drużyną, która dokonała tego na terenie bełchatowian. „Do meczu w Szczecinie będziemy przygotowywać się tak jak do tej pory. Do każdego spotkania podchodzimy trochę inaczej, mamy rozpisanych poszczególnych zawodników, więc na pewno ważne będzie skupienie i jedziemy walczyć” – dodał Grzegorz Bociek.

 

 

 

Z Grzegorzem Boćkiem rozmawiała Natalia Gajda

BRAK KOMENTARZY