Grunt to stabilność. Kosok na dłużej w Jastrzębiu

Grunt to stabilność. Kosok na dłużej w Jastrzębiu

573
0
PODZIEL SIĘ

Jastrzębski Węgiel budowanie składu na sezon 2017/2018 rozpoczął jeszcze podczas trwania tegorocznych rozgrywek PlusLigi. Umowy przedłużyli kluczowi zawodnicy, co daje gwarancję stabilności i utrzymania składu. Dzisiaj do tego grona dołączył środkowy Grzegorz Kosok, który podpisał z klubem dwuletnią umowę. 

 

Kolejny sezon w Jastrzębiu

 

Podpisanie umowy przed rozgrywkami 2016/2017 było dla Grzegorza Kosoka powrotem do Jastrzębskiego Węgla. Środkowy wcześniej grał w śląskim zespole w sezonie 2014/2015, skąd na rok przeniósł się do Łuczniczki Bydgoszcz, z którą nie odniósł większego sukcesu w PlusLidze. Wcześniej Grzegorz Kosok przez pięć lat bronił barw Asseco Resovii Rzeszów (2009-2014), z którą wywalczył dwa mistrzostwa Polski, jedno wicemistrzostwo oraz dwa brązowe medale. Środkowy z rzeszowskim klubem wywalczył również drugie miejsce w Pucharze CEV oraz Superpuchar Polski w 2013 roku. Przed obecnym sezonem Grzegorz Kosok zdecydował się na powrót do Jastrzębia, co patrząc z perspektywy czasu okazało się dobrym wyborem. Środkowy na stałe zagościł w wyjściowej szóstce jastrzębskiej drużyny i pokazywał się z dobrej strony, co wpłynęło na decyzję o przedłużeniu umowy. „Bardzo się cieszę, że „Król Kosa”, jak nazywamy go w drużynie, zostaje z nami. Grzegorz rozgrywa świetny sezon. Wniósł do drużyny naprawdę wiele doświadczenia. Jego powrót do Klubu przed tym sezonem okazał się bardzo dobrą decyzją. Dla wszystkich. Będziemy kontynuować pracę w przyszłym sezonie i budować wspólnie coś wielkiego” – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o przedłużeniu umowy przez Macieja Muzaja

 

 

Trzon zostaje 

 

Jeszcze podczas trwania rozgrywek 2016/2017 włodarze Jastrzębskiego Węgla zaczęli budowanie składu na nadchodzący sezon. Rozgrywający Lukas Kampa postanowił zostać na Śląsku przez kolejne dwa lata, podobnie jak przyjmujący Salvador Hidalgo Oliva. Nową umowę na jeden sezon, z opcją przedłużenia o kolejny podpisał Maciej Muzaj, który pod okiem Marka Lebedewa, właśnie w Jastrzębskim Węglu poczynił znaczące postępy w swojej grze. „Przedłużenie kontraktu z Grzegorzem Kosokiem jest kolejnym dowodem na to, że poważnie myślimy o przyszłości Klubu. Wcześniej przedłużyliśmy umowy z Lukasem Kampą, Salvadorem Hidalgo Olivą oraz Maciejem Muzajem, a teraz dochodzi do tego kolejny ważny gracz z podstawowego składu naszego  zespołu. Tak jak zapowiadaliśmy, chcieliśmy zachować trzon drużyny i to nam się udało. Grzegorz jest ważnym „ogniwem” w zespole, w tym sezonie bardzo nam pomógł i wierzę, że tak samo będzie w kolejnych sezonach” – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

 

 

Źródło: www.jastrzebskiwegiel.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY