Gido Vermeulen żegna się z reprezentacją Holandii: „Czas na nowe wyzwania”

Gido Vermeulen żegna się z reprezentacją Holandii: „Czas na nowe wyzwania”

18
0
PODZIEL SIĘ

Gido Vermeulen nie będzie pełnił już funkcji pierwszego trenera reprezentacji Holandii, która podczas wrześniowych mistrzostw świata niespodziewanie zajęła ósmą lokatę. Szkoleniowiec Gido Vermeulen nie podał konkretnego powodu rozstania z holenderską drużyną. „Teraz nadszedł czas na nowe wyzwania” – mówi Holender.

 

Cel został osiągnięty

 

Gido Vermeulen reprezentację Holandii prowadził od czterech lat, a w tym czasie Holendrzy zaczęli pokazywać się z dobrej strony. Gido Vermeulen poprowadził zespół w mistrzostwach Europy w 2015 oraz 2017, gdzie Holandii zajęła kolejno dziewiątą i czternastą lokatę. Holenderski zespół grał również na zapleczu Ligi Światowej, lecz największym sukcesem był awans na mistrzostwa świata, które odbyły się w Bułgarii i we Włoszech. Podczas czempionatu reprezentanci Holandii niespodziewanie zajęli ósme miejsce pokonując po drodze zespoły, które były kandydatami do walki o medale, jak na przykład reprezentacja Brazylii czy Francji. „Dziękuję wszystkim działaczom, współpracownikom i zawodnikom za poświęcenie oraz okazane zaufanie. Cztery lata temu, gdy obejmowałem reprezentację Holandii, naszym wspólnym celem było doprowadzenie jej do najlepszej ósemki mistrzostw świata” – powiedział Gido Vermeulen. Na razie holenderska federacja poszukuje następcy Gido Vermeulena, ale już teraz można powiedzieć, że nowego szkoleniowca będzie czekał intensywny czas. Dzięki dobrej postawie podczas mistrzostw świata Holandia awansowała na piętnastą pozycję w rankingu FIVB i w przyszłym roku będzie walczyć o awans na igrzyska olimpijskie. Dodatkowo Holendrzy są współorganizatorami mistrzostw Europy, a ostatni czas pokazał że reprezentacją tego kraju powinni liczyć się wszyscy rywale.

 

Trener Gido Vermeulen obecnie skupia się nad pracą z zespołem MKS-u Będzin, który nie ma łatwej sytuacji w PlusLidze. Obecnie klub ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo i zajmuje ostatnią pozycję w tabeli. Po dłuższej przerwie, w poniedziałek, zespół prowadzony przez Gido Vermeulen podejmie siatkarzy z Katowic.

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY