Gheorghe Cretu po trzech lata żegna się z lubińskim zespołem

Gheorghe Cretu po trzech lata żegna się z lubińskim zespołem

590
0
PODZIEL SIĘ

Do sporych zmian personalnych doszło po sezonie w zespole Cuprum Lubin. Z szóstą drużyną tego sezonu pożegnał się już Grzegorz Łomacz. W lubińskim zespole w przyszłym sezonie nie zobaczymy także rumuńskiego trenera Gheorghe Cretu, który po trzech latach pracy zdecydował się opuścić drużynę i pójść inną drogą.

 

Zmiana szkoleniowca

 

Gheorghe Cretu stworzył w Lubinie drużynę, która plasowała się w górnej części tabeli. W swoim debiutanckim sezonie 2014/2015 w PlusLidze lubinianie pokazali się z dobrej strony, sprawiając niejedną niespodziankę i byli prawdziwym zaskoczeniem ligi. Pod wodzą rumuńskiego trenera zespół nie schodził poniżej pewnego poziomu sportowego, a osiągane wyniki i atmosfera w drużynie przyciągały do Lubina kolejnych, dobrych i cenionych zawodników. Warto wspomnieć, że trener Cretu pod swoimi skrzydłami trenował m.in. Grzegorza Łomacza, Marcina Możdżonka, Marcusa Böhme czy Dmytro Pashytskyy’ego. Wraz z odejściem Gheorghe Cretu z Cuprum Lubin można powiedzieć, że w zespole kończy się pewna epoka. Obok szkoleniowca, drużynę zdecydował się opuścić jej mózg, czyli rozgrywający Grzegorz Łomacz. W ciągu swojej trzyletniej pracy Cretu dał się poznać publiczności, jako charyzmatyczna osoba i trener, a dobra gra jego podopiecznych przyciągała coraz większą rzeszę kibiców na trybuny.

 

Zobacz, co pisaliśmy o odejściu Łomacza z Cuprum Lubin

 

 

Dobra ręka Cretu

 

Cuprum Lubin zakończyło sezon 2016/2017 na szóstej pozycji, w meczach o piąte miejsce lubinianie musieli uznać wyższość siatkarzy Indykpolu AZS-u Olsztyn, którzy w dwumeczu okazali się lepsi. Praca Gheorge Cretu przyniosła powołania do reprezentacji dla Grzegorza Łomacza, co dla nikogo nie jest zaskoczeniem, ale też dla Łukasza Kaczmarka. Ten drugi był przez cały sezon podstawowym atakujący zespołu z Lubina i prawdziwym liderem zespołu, ale nie tylko polscy zawodnicy rozwinęli się pod opieką rumuńskiego szkoleniowca. Wyróżniającym się siatkarzem Cuprum Lubin był także estoński przyjmujący, Robert Täht.

 

 

 

Źródło: www.ks.cuprum.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY