Francuski rozgrywający przedłużył kontrakt z ONICO Warszawa

Francuski rozgrywający przedłużył kontrakt z ONICO Warszawa

263
0
PODZIEL SIĘ

Kolejnym siatkarzem, który w trakcie sezonu 2017/2018 zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem ze stolicy Polski jest francuski rozgrywający Antoine Brizard. Siatkarz wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie drużyny i w każdym spotkaniu prezentuje wysoki poziom, co zaowocowało nowym kontraktem. 

 

Nadzieja francuskiego rozegrania zostaje w stolicy

 

Antoine Brizard do ONICO Warszawa trafił ze Spacer’s Tuluza, gdzie występował przez dwa sezony. Z tym zespołem zdobył wicemistrzostwo Francji. W klubie ze stolicy Polski francuski rozgrywający bardzo szybko znalazł sobie miejsce w podstawowym składzie i za każdym razem udowadnia, że jest jednym z liderów swojego zespołu. Po dwudziestu kolejkach Francuz ma już na swoim koncie dziewięćdziesiąt trzy punkty w tym dwadzieścia dziewięć zdobył bezpośrednio z zagrywki, co daje mu trzecią pozycję wśród najlepiej zagrywających ligi. Od dawna mówi się, że Brizard jest objawieniem PlusLigi i godnym następcą Pawła Zagumnego, co potwierdza swoją grą w każdym kolejnym spotkaniu. Nic więc dziwnego, że włodarze ONICO Warszawa jeszcze w trakcie trwania rozgrywek zdecydowali się na przedłużenie kontraktu z Francuzem o kolejne dwa sezony. „Antoine jest jednym z odkryć tego sezonu, jego transfer okazał się strzałem w „10”. Szybko zaaklimatyzował się w Warszawie i mimo że nie miał możliwości przepracowania z zespołem całego okresu przygotowawczego, świetnie wkomponował się do drużyny. Brizard jest dziś kluczową postacią ONICO, reprezentantem kraju i cieszymy się, że pozostanie z nami przez kolejne dwa sezony” ― powiedział dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Paweł Zagumny.

 

Brizard to także reprezentant Francji, który o miejsce w podstawowym składzie kadry rywalizuje z doświadczonym Benjaminem Toniuttim. Warto jednak zaznaczyć, że siatkarz ONICO Warszawa wraz z drużyną narodową zdobył już srebrny medal ówczesnej Ligi Światowej (2017) oraz zajął drugie miejsce na XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

 

 

Klub rozpoczął budowanie składu na lata

 

Włodarze ONICO Warszawa budowanie składa na kolejny sezon rozpoczęli od przedłużenia umowy z Bartoszem Kwolkiem, który jest jednym z liderów swojego zespołu. Mistrz Świata juniorów zdecydował się podpisać dwuletni kontrakt.

 

O nowym kontrakcie Kwolka pisaliśmy TUTAJ.

 

Drugim ważnym ogniwem drużyny, z którym przedłużono kontrakt jest Antoine Brizard, który w stoli Polski również spędzi jeszcze minimum dwa sezony.

 

 

 

Źródło: www.onicowarszawa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY