Fort Lauderdale: Fijałek/Bryl w ćwierćfinale. Kantor/Łosiak na 9. miejscu

Fort Lauderdale: Fijałek/Bryl w ćwierćfinale. Kantor/Łosiak na 9. miejscu

430
0
PODZIEL SIĘ

W drugiej rundzie Fort Lauderdale Major Series wystąpiły dwie polskie pary: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Już w swoim pierwszym turnieju duet Fijałek/Bryl może pochwalić się sporym sukcesem, ponieważ po pokonaniu Hiszpanów awansował do ćwierćfinału turnieju. Kantor/Łosiak uplasowali się na 9. miejscu. 

 

Grzegorz Fijałek i Michal Bryl w drugiej rundzie Fort Lauderdale Major Series trafili na hiszpańską parę Herrera/Gavira. Pierwsza partia tego spotkania zapowiadała, że obydwa duety będą walczyły o odniesienie zwycięstwa. Biało-czerwoni starali się zapewnić sobie zaliczkę nad Hiszpanami, co ostatecznie udało im się w samej końcówce, którą wygrali po grze na przewagi 25:23). Również druga parta toczyła się punkt za punkt, a na tablicy wyników co chwilę pojawiał się remis. Ostatnie akcje należały jednak do pary Herrera/Gavira, która zapewniła sobie dwa „oczka” zaliczki i wyrównała stan spotkania. Większość trzeciej partii toczyła się punkt za punkt, ale w końcówce to biało-czerwoni przejęli kontrolę i utrzymując zaliczkę zapewnili sobie wygraną w tie-breaku. Zwycięstwo w całym spotkaniu zapewniło Grzegorzowi Fijałkowi i Michałowi Brylowi miejsce w ćwierćfinale Fort Lauderdale Major Series.

 

Fijałek/Bryl – Herrera/Gavira 2:1 (25:23, 20:22, 15:12)


 

 

 

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w drugiej rundzie zmierzyli się z parą Alison/Bruno Schmidt. W pierwszym secie Polacy wyszli na wysokie prowadzenie (7:2), ale po chwili gra się wyrównała (11:10) i toczyła punkt za punkt. Końcówka jednak należała do biało-czerwonych, którzy zdołali odskoczyć dzięki swojej pewnej grze i to oni objęli prowadzenie w całym spotkaniu. Druga odsłona rozpoczęła się po myśli pary z Brazylii, lecz reprezentanci Polski doprowadzili do remisu (7:7). Po przerwie technicznej na prowadzenie wyszli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, ale już po chwili je stracili i Alison/Bruno Schmidt ponownie zbudowali zaliczkę (16:13). Chociaż w końcówce biało-czerwoni zbliżyli się do rywali, to ostatecznie musieli uznać ich wyższość i o wyniku spotkania zadecydował tie-break. Trzecia odsłona rozpoczęła się wyrównanie, ale jako pierwsi Brazylijczycy zapewnili sobie zaliczkę. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie zamierzali jednak łatwo się poddawać i doprowadzili do remisu (8:8). Zacięta walka toczyła się do samego końca, ale jako pierwsi dwupunktowe prowadzenie zapewnili sobie Brazylijczycy, eliminując Polaków z turnieju.

 

Kantor/Łosiak – Alison/Bruno Schmidt 1:2 (21:16, 18:21, 13:15)

 

 

Źródło: informacja własna

 

BRAK KOMENTARZY