Flávio Gualberto dołącza do Jurajskich Rycerzy

Flávio Gualberto dołącza do Jurajskich Rycerzy

28
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze Aluron Virtu CMC Zawiercie poinformowali, że nowym środkowym zespołu został reprezentant Brazylii, Flávio Gualberto. W minionym sezonie zawodnik związany był z SESC Rio de Janeiro, z którym ostatecznie wywalczył trzecie miejsce. Flávio Gualberto z zawierciańskim zespołem związał się rocznym kontraktem.

 

Przygodę z siatkówką Flávio Gualberto rozpoczynał w Minas Tênis Clube, gdzie w latach 2009-2012 reprezentował młodzieżowy zespół do lat 21. Natomiast sezon 2012/2013 środkowy spędził w Olympico Club. Bardzo szybko powrócił jednak do swojego pierwszego klubu, Minas Tênis Clube, z którym w 2014 roku wywalczył trzecie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej. W  Minas Tênis Clube Flávio Gualberto grał do 2019 roku, a sezon 2019/2020 spędził w barwach zespołu z Rio de Janeiro. Po zakończeniu rozgrywek środkowy zdecydował się na zmianę klubu, a jego wybór padł na grający w PlusLidze, Aluron Virtu CMC. Zawierciański klub będzie za tym pierwszym zagranicznym zespołem, w którym zagra Flávio Gualberto. „Gdy tylko dostałem ofertę, od razu przystąpiliśmy do rozmów. Negocjacje nie były długie. Polska to wspaniały kraj, a PlusLiga jest jedną z trzech najmocniejszych lig na świecie. Na dodatek dowiedziałem się, że tutejsi kibice są najbardziej żarliwi w całym kraju” – mówi Flávio Gualberto. Warto dodać, że Flávio Gualberto jest jednym z reprezentantów Brazylii, która w 2019 roku wywalczyła mistrzostwo Ameryki Południowej, a Flavio został wybrany najlepszym środkowym turnieju. Gualberto wystąpił również w ostatniej Lidze Narodów, a także w Pucharze Świata. W swoim dorobku medalowym środkowy ma również medale rozgrywek młodzieżowych w tym również wywalczone w 2013 roku wicemistrzostwo świata. „To siatkarz, który gra coraz częściej w reprezentacji Brazylii. Bardzo atletyczny zawodnik, skaczący wysoko. Świetnie radzi sobie w ataku i szybko porusza się w bloku. To będzie jego pierwszy sezon poza ojczyzną, więc mam nadzieję, że szybko się zaaklimatyzuje” – ocenił swojego zawodnika Igor Kolaković

 

Zakończony sezon Aluron Virtu CMC Zawiercie nie może zaliczyć do udanych, drużyna bowiem została sklasyfikowana na dziesiątym miejscu. W zespole dojdzie do zmian kadrowych, w przyszłym sezonie na pewno zabraknie Alexandra Ferreiry, który przenosi się do ligi koreańskiej. Natomiast na czele drużyny stanie Igor Kolaković, o czym pisaliśmy TUTAJ. Kolaković współpracował będzie z dotychczasowym sztabem szkoleniowym tworzonym przez Dominika Kwapisiewicza, Jakuba Gniado oraz Krzysztofa Makaryka.

 

 

 

Źródło: informacja własna/aluronvirtucmc.pl

BRAK KOMENTARZY