Fiński rozgrywający w Espadonie Szczecin!

Fiński rozgrywający w Espadonie Szczecin!

262
0
PODZIEL SIĘ

Eemi Tervaportti jest pierwszym zawodnikiem, który oficjalnie dołączy do drużyny Michała Gogola w sezonie 2017/2018. Niespełna 28-letni Fin występuje na pozycji rozgrywającego, a ostatnio reprezentował barwy francuskiego Stade Poitiers, a w nadchodzących rozgrywkach będzie kierował grą Espadonu Szczecin, gdzie ma być jedną z czołowych postaci.

 

Nadciągają posiłki z Finlnadii

 

Eemi Tervaportti to doświadczony i utytułowany gracz, który pierwsze cztery lata swojej kariery spędził w rodzimej Finlandii, gdzie wraz z zespołem Sun Volley Oulu wywalczył mistrzostwo oraz Puchar Finlandii (2010). Z Finlandii Tervaportti przeniósł się do Francji, a po dwóch latach zdecydował się na grę w Belgii. Największe sukcesy klubowe fińskiego rozgrywającego przypadają na czasy jego występów w Knack Roeselare, z którym zdobył trzy mistrzostwa kraju (2013, 2014, 2015), Puchar Belgii (2013) oraz dwa Superpuchary (2013, 2014). Fin po zakończeniu przygody z ligą belgijską grał jeszcze w tureckim Galatasaray Stambuł, a w zeszłym sezonie reprezentował barwy francuskiego Stade Poitiers.

 

Tervaportti to także wielokrotny reprezentant swojego kraju. W kadrze Finlandii debiutował w rozgrywkach Ligi Światowej w 2010 roku i od tamtej pory regularnie znajduje miejsce w drużynie narodowej.

 

 

Trwa budowa składu

 

Pewne jest, że w nadchodzących rozgrywkach zespół ze Szczecina będzie prowadził Michał Gogol, który w trakcie sezonu na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Milana Simojlovicia. Wraz z drużyną Gogol wywalczył dwunaste miejsce na zakończenie rozgrywek ligowych, co okazało się sporym sukcesem, biorąc pod uwagę problemy kadrowe z jakimi borykał się Espadon Szczecin. Przed nowym sezonem w szeregach szczecińskiej drużyny zajdzie sporo zmian personalnych. Włodarze klubu podpisali już umowę z fińskim rozgrywającym Eemim Tervaporttim, który w zespole występował będzie z numerem czternaście. Zakontraktowanie Fina wiąże się z tym, że działacze na pewno pożegnają się z Michalem Sladeckiem albo Michałek Kozłowskim. Niewykluczone jest również to, że drużynę opuszczą obaj rozgrywający. Póki co nie wiadomo jednak, z kim włodarze zdecydują się na przedłużenie umowy, kto odejdzie ze Szczecina oraz jacy nowi zawodnicy zasilą ekipę Michała Gogola.

 

 

 

Źródło: www.volleyespadon.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY