Finał WT w Hamburgu: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zagrają w półfinale!

237
0

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w ćwierćfinałowym starciu zmierzyli się z niemiecką parą Böckermann/Schümann. Spotkanie to zakończyło się w szybkich dwóch odsłonach na korzyść reprezentantów Polski, którzy dzięki wygranej awansowali do półfinału turnieju i już jutro powalczą o medale w tym turnieju.

Premierową odsłonę od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli siatkarze z Polski (3:0). Niemcy jednak dość szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu (4:4). Wyrównana gra nie trwała długo, ponieważ jeszcze przed przerwą techniczną Piotr Kantor i Bartosz Łosiak osiągnęli trzy „oczka” przewagi (9:6). Na czas pary schodziły przy stanie 12:9 na korzyść biało-czerwonych. Po wznowieniu w lepszej sytuacji nadal byli reprezentanci Polski (16:13), którzy wypracowanego prowadzenia nie oddali już do końca seta, wygrywając go 21:14.

Również w kolejną partię lepiej weszli siatkarze z Polski (6:2), którzy cały czas utrzymywali wypracowaną przewagę (8:5). Na przerwie technicznej w korzystniejszej sytuacji byli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy prowadzili 12:9. Po czasie prowadzenie biało-czerwonych wzrosło do sześciu „oczek” (17:11). Niemcy nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych Polaków, którzy stopniowo zbliżali się do zwycięstwa również w tym secie (19:13). Ostatecznie odsłona ta zakończyła się wynikiem 21:14 na korzyść reprezentantów Polski, którzy wygrali cały mecz 2:0.

Böckermann/Schümann – Kantor/Łosiak 0:2 (14:21, 14:21)