Finał WT w Hamburgu: Kantor/Łosiak pokonują Niemców i wygrywają grupę

220
0

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w swoim drugim spotkaniu fazy grupowej zmierzyli się z niemieckim duetem Dollinger/Erdmann. Polacy co prawda przegrali premierową odsłonę, ale w drugiej zdominowali rywali, doprowadzając do tie-breaka, w którym okazali się lepsi od swoich przeciwników, wygrywając cały mecz 2:1.

W swoim drugim i zarazem ostatnim meczu fazy grupowej Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzyli się z Jonathanem Erdmannem i Arminem Dollingerem. Premierowa odsłona spotkania nie rozpoczęła się po myśli Polaków, którzy już na początku tracili kilak „oczek”, a na przerwie technicznej przegrywali 8:13. Biało-czerwoni w końcówce seta zdołali zbliżyć się do rywali (15:16), ale ostatecznie partia ta zakończyła się wynikiem 21:18 na korzyść Niemców. W kolejnej odsłonie od początku na boisku dominowali reprezentanci Polski (5:1), którzy nie pozwolili rywalom na przejęcie inicjatywy, dzięki czemu wygrali seta tego 21:12. Początek tie-breaka był wyrównany. Jako pierwsi dwa punkty przewagi uzyskali Polacy (6:4), którzy również w tej partii radzili sobie lepiej od przeciwników, wygrywając ją 15:13 i cały mecz 2:1.

Kantor/Łosiak – Dollinger/Erdmann 2:1 (18:21, 21:12, 15:13)