Final Six: Nagrody indywidualne po turnieju finałowym w Lille

Final Six: Nagrody indywidualne po turnieju finałowym w Lille

155
0
PODZIEL SIĘ

Pierwsza edycja Siatkarskiej Ligi Narodów, przeszła już do historii. Po wielu tygodniach emocjonujących pojedynków na najwyższym światowym poziomie poznaliśmy trzy najlepsze zespoły światowej czołówki. Brązowy medal wywalczyła reprezentacja Stanów Zjednoczony, zaś zwycięzcami tegorocznej Ligi Narodów zostali Rosjanie.

 

Przez cały świat do Lille

 

Siatkarska Liga Narodów przez ostatnie tygodnie dostarczała wielu wrażeń. Kibice mogli obserwować łącznie aż 130 spotkań na najwyższym światowym poziomie, a wszystko zakończyło się podczas turnieju finałowego we francuskim Lille, do którego, obok Francuzów, zakwalifikowały się reprezentacje Rosji, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Serbii i Polski. Biało-czerwoni po dwóch meczach (z Rosjanami i Amerykanami) zakończyli zmagania w Final Six, a ich los podzielili Serbowie, którzy także przegrali oba spotkania w fazie grupowej – z Trójkolorowymi oraz z Brazylijczykami.

 

Trójka najlepszych

 

Po kilku tygodniach poznaliśmy trzy najlepsze zespoły pierwszej edycji nowej formuły, która zastąpiła dotychczas znaną Ligę Światową. Na początek ostatniego dnia turnieju w Lille została rozstrzygnięta sprawa brązowego medalu. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która w półfinale po emocjonującym, pięciosetowym meczu przegrała z Francuzami, zmierzyła się z reprezentacją Brazylii, która z kolei okazała się bezsilna w półfinałowym starciu z kadrą Rosji. Canarinhos mimo walki przegrali również w niedzielę, w wyniku czego brązowy krążek trafił do Amerykanów. W wielkim finale natomiast Rosjanie  od początku narzucili Francuzom swój rytm gry i po trzech setach mogli świętować wywalczenie złotego medalu.

 

Zgodnie z tradycją, jak po każdym wielkim turnieju, została wybrana tzw. drużyna marzeń oraz wręczono nagrodę  dla MVP. Najlepszym graczem całego turnieju został Maxim Mikhailov.

 

Poniżej prezentujemy laureatów nagród indywidualnych:

 

Najlepsi przyjmujący: Taylor Sander, Dmitry Volkov

Najlepsi środkowi: Kevin Le Roux, Dmitriy Muserskiy

Najlepszy atakujący: Matthew Anderson

Najlepszy rozgrywający: Benjamin Toniutti

Najlepszy libero: Jenia Grebennikov

MVP: Maxim Mikhailov

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY