FF II dywizji: Holendrzy zdobywcami brązowego medalu

635
0

Pierwszym z pojedynków dzisiejszego dnia podczas Final Four II dywizji był mecz o brązowy medal tych rozgrywek. W spotkaniu o trzecie miejsce zmierzyły się ze sobą reprezentacje Turcji i Holandii, które przegrały wczoraj swoje półfinałowe mecze. Lepsi w czterech partiach okazali się być podopieczni Gido Vermeulena, którzy zdobyli brązowe krążki.

Od początku spotkania oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie prowadzenia (5:5). Jednak to Holendrzy dzięki dobrej zagrywce byli lepsi o jedno „oczko” na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Po wznowieniu gry Turcy szybko doprowadzili do remisu i to oni byli wkrótce na prowadzeniu (13:12). Reprezentacja Turcji zaczęła wykorzystywać błędy, które przydarzały się coraz częściej rywalowi (16:14). Po drugiej przerwie technicznej przewaga podopiecznych Emanuelle Zaniniego powiększyła się już do czterech punktów, jednak dzięki skutecznemu bloku, Holandia odrobiła straty (18:18). W końcówce pierwszego seta, kadra Turcji znów objęła prowadzenie, ale Holendrzy dzięki dobrej ofensywie doprowadzili do remisu (21:21). Ostatecznie pierwsza partia padła łupem zawodników Gido Vermeulena (25:23).

Lepiej na początku drugiej odsłony zaprezentowali się Holendrzy, którzy szybko uzyskali dwa punkty przewagi (5:3). Po pierwszej przerwie technicznej, holenderska drużyna bardzo dobrze zagrała w elemencie obrony i dzięki skutecznym kontrom uzyskała wynik 11:8. Turecki zespół próbował odrobić straty, jednak wciąż bardzo skuteczni holenderscy gracze utrzymywali przewagę nad przeciwnikiem (16:14). Po wznowieniu rywalizacji podopieczni Gido Vermeulena zaczęli grać jeszcze lepiej zwłaszcza w bloku i w końcówce drugiej partii prowadzili 21:18. Pomimo znacznej przewagi, Turcy bardzo szybko odrobili straty i wyrównali stan punktowy (21:21). Walka w ostatnich akcjach była bardzo zacięta, ale to Turcy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (30:28).

Dobrze trzecią odsłonę rozpoczęli tureccy siatkarze, którzy szybko wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Tuż przed pierwszą przerwą techniczną, Holendrzy wyrównali rywalizację i to oni byli lepsi o jedno „oczko” (8:7). Po wznowieniu rywalizacji, sytuacja się zmieniła i to Turcy zaczęli prezentować lepszą skuteczność gry (13:10). Bardzo dobry blok Holendrów, z którym nie potrafili sobie poradzić tureccy gracze pomógł podopiecznym Gido Vermeulena doprowadzić do remisu (15:15). Po drugiej przerwie technicznej Turcy na krótki czas uzyskali przewagę, a następnie oba zespoły prowadziły zaciętą walkę (19:19). W końcówce seta skuteczne kontry reprezentacji Holandii pozwoliły jej pewnie wygrać trzecią odsłonę (25:22).

Drużyny zaczęły czwartego seta równą grą (4:4), ale bardzo dobry serwis Turków, który sprawił problemy rywalowi, pozwolił im zbudować spore prowadzenie (10:6). Holendrzy zaczęli odrabiać straty, ale ich częste pomyłki w polu serwisowym nie pozwalały im na doprowadzenie do remisu (12:10). Podopieczni Gido Vermeulena tracili do rywala już tylko jeden punkt, ale na drugiej przerwie technicznej Turcy odzyskali swoje prowadzenie (16:13). Zaraz po zakończeniu przerwy, siatkarze z Holandii poprawili swoją dyspozycję i doprowadzili do wyrównania (16:16). Długi czas zespoły grały punkt za punkt, ale w końcówce to Turcy uzyskali dwa „oczka” przewagi (22:20). Holendrzy wyrównali jednak szybko i to oni zwyciężyli w tym secie 25:22.

Turcja – Holandia 1:3 (23:25, 30:28, 22:25, 22:25)

Turcja: Ozkan Hayirli, Baturalp Burak Gungor, Mustafa Koc, Ulas Kiyak, Metin Toy, Kadir Cin, Hasan Yesilbudak (libero) oraz Caner Dengin (libero), Murat Yenipazar, Serhat Coskun, Gokhan Gokgoz, Faik Samet Gunes, Yigit Gulmezoglu

Holandia: Daan Van Haarlem, Maarten Van Garderen, Jasper Diefenbach, Thomas Koelewijn, Wouter Ter Maat, Robbert Andringa, Dirk Sparidans (libero) oraz Wessel Keemink, Robin Overbeeke, Thijs Ter Horst, Jeroen Rauwerdink, Michael Parkinson