Ferdinando de Giorgi: „Oczekuję poważnego sprawdzianu przed Mistrzostwami Europy”

Ferdinando de Giorgi: „Oczekuję poważnego sprawdzianu przed Mistrzostwami Europy”

152
0
PODZIEL SIĘ

11 sierpnia startuje XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W tym roku w Krakowie, oprócz reprezentacji Polski, zagrają Kanadyjczycy, Francuzi oraz Rosjanie. „Dla mnie najważniejsze jest to, że poziom prezentowany przez reprezentacje, które wystąpią w tym roku w Krakowie jest bardzo wysoki” – mówi Ferdinando de Giorgi.

 

Kolejna edycja na najwyższym poziomie

 

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera po raz trzeci w historii turnieju odbywał się będzie w krakowskiej Tauron Arenie. W tym roku w nowoczesnym obiekcie oglądać będziemy złotych i brązowych medalistów Ligi Światowej 2017, uczestnika Final Six oraz reprezentację Polski. „Wszystkie drogi prowadzą do Krakowa, bo to magiczne miasto. Dlatego jesteśmy tu już kolejny rok z Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera. Wielkie podziękowania składam na ręce władz miasta za fantastyczną współpracę. Wszystko jest na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że Polska wygra tegoroczny turniej, a następnie może pokona Francję i zdobędzie Mistrzostwo Europy. Zapraszam do TAURON Areny!” – mówił podczas konferencji prasowej Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

 

Dla trzech kadr będzie to sprawdzian przed mistrzostwami Europy, a dla podopiecznych Stephane’a Antigi polski turniej to kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Strefy NORCECA. „Memoriał Wagnera to zawsze ostatni, generalny sprawdzian przed imprezą docelową roku – w tym są to Mistrzostwa Europy. Dziękuję Jerzemu Mrozowi za organizację tego turnieju” – dodał Jacek Kasprzyk prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Słów uznania nie szczędził również kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak: „W imieniu drużyny chciałem bardzo podziękować za organizację tego turnieju. Czujemy dużą radość, nie tylko z możliwości grania z najlepszymi drużynami świata” i dodał: „Mam nadzieję, że kibice w przypadku niepowodzenia, będą nam wybaczać, ale nie chcę mówić o porażkach. Liczę na to, że wszyscy będziemy się cieszyć we wrześniu”.

 

Zobaczcie co pisaliśmy o Memoriale Huberta Jerzego Wagnera

 

 

Czy będzie udany debiut?

 

Dla szkoleniowca reprezentacji, Ferdinando de Giorgiego, tegoroczna edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera będzie pierwszą w jakiej będzie miał okazję wziąć udział. Włoch zdaje sobie sprawę, że jest to ważny polski turniej, który zawsze odbywa się przed najważniejszą imprezą sezonu, nie inaczej jest również w tym roku. Memoriał bowiem będzie ostatnim sprawdzianem reprezentacji Polski przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. „Pierwszy raz będę miał okazję wziąć udział w tym bardzo prestiżowym turnieju o bogatych tradycjach. Czego oczekuję? Dla mnie najważniejsze jest to, że poziom prezentowany przez reprezentacje, które wystąpią w tym roku w Krakowie jest bardzo wysoki. Moim zdaniem Francja jest aktualnie drużyną najlepszą. Oczekuję poważnego sprawdzianu przed Mistrzostwami Europy i informacji, w którym miejscu jesteśmy” – mówił trener reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgi.

 

Polacy w pierwszym dniu turnieju zmierzą się z reprezentacją Francji, kolejnym rywalem podopiecznych włoskiego szkoleniowca będzie Kanada, a na zakończenie Memoriału biało-czerwoni zagrają z Rosją.

 

 

 

Źródło: www.fundacjawagnera.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY